Aplikácia WhatsApp chystá viacero noviniek. Vývojári zmenia dizajn a pridajú dôležité funkcie

WhatsApp - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/DenPhotos

Aplikácia WhatsApp chystá viacero noviniek. Týkajú sa zjednodušenia niektorých funkcií či zmeny vzhľadu.

Nové funkcie aplikácie WhatsApp zjednodušia ovládanie. Rovnako vynovený bude aj dizajn.

Výraznejšia zmena sa dotkne telefonovania. Vývojári zavedú nový horný panel, ktorý má zjednodušiť ovládanie hovorov, píše portál Mobilizujeme.

Horná lišta sa aktuálne testuje. Bude sa ňou dať manipulovať počas telefonovania. Pomocou ikoniek na lište stlmíte mikrofón alebo ukončíte hovor. Ostane otvorená aj vtedy, ak z hovoru odídete.

To znamená, že počas telefonovania budete môcť využívať iné funkcie aplikácie, napríklad zároveň posielať do chatu fotky. Lišta ostane počas hovoru hore na displeji, preto budete môcť hovor jednoducho ovládať, píše portál WABetaInfo.

Prečítajte si tiež:

Nové farby a tmavší režim

Aplikácia tiež zmení dizajn. Týka sa to verzie pre Android aj pre iOS. V rámci zmien sa zavedie novšia paleta farieb, stále však pôjde o odtiene zelenej, uvádza Forbes.

Vývojári tiež popracovali na tmavom režime aplikácie. Aktuálne by mal byť ešte o niečo tmavší.

„Zamerali sme sa na vyšší kontrast a hlbšie tóny, aby sme znížili únavu očí v prostredí so slabým osvetlením. Režim je tmavší o jeden odtieň, zlepšila sa vizuálna príťažlivosť a čitateľnosť,“ informuje Meta.

Rovnako sa zmenil aj dizajn ikony: „Naše ikony sme aktualizovali na zaoblený, obrysový štýl a v súlade s novou ikonografiou sme tiež osviežili naše ilustrácie a pridali animácie pre hravejšiu estetiku.“

Tieto novinky týkajúce sa vizuálu by už mali byť dostupné pre niektoré verzie. Onedlho budú sprístupnené všetkým používateľom aplikácie.

Čínske aplikácie TikTok a Temu sa stali svetovo populárnymi. Odborník vysvetlil, či sú na mieste obavy z toho, kam putujú naše dáta: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.