FOTO: Pri havárii školského autobusu na Jáve zomrelo deväť študentov a učiteľ

Z autobusu ostali len pokrčené plechy.
Havarovaný autobus, v ktorom študenti s učiteľom zahynuli. Zdroj: AP Photo/Ryan Suherlan

Desiatky ďalších utrpeli zranenia rôzneho druhu.

Najmenej 11 osôb zahynulo a niekoľko desiatok utrpelo zranenia v sobotu večer na najväčšom indonézskom ostrove Jáva pri nehode autobusu vezúceho stredoškolákov a ich učiteľov. TASR informuje podľa agentúry AFP. 

"Pri nehode zomrelo deväť študentov a jeden učiteľ," uviedol v nedeľu pre AFP hovorca polície provincie Západná Jáva Jules Abraham Abast. Dodal, že pri nehode zahynul aj jeden motocyklista, 13 osôb utrpelo vážne zranenia a 40 ľudí sa zranilo ľahko. 

Autobus smeroval do populárneho letoviska Lembang

Autobus smeroval z mesta Depok na ostrove Jáva do populárneho letoviska Lembang. Vodič autobusu nad vozidlom náhle stratil kontrolu, autobus sa naklonil vľavo a narazil do auta a troch motoriek, uviedol hovorca polície. V čase nehody sa v ňom viezlo 60 študentov a ich učiteľov, ktorí po úspešnom ukončení štúdia smerovali na výlet, píše AFP. 

Náčelník miestnej dopravnej polície pre televíznu stanicu Kompas vyhlásil, že príčinou nehody mohlo byť zlyhanie bŕzd autobusu, podľa Abasta však vyšetrovanie nehody ešte stále prebieha. 

Smrteľné dopravné nehody sú v Indonézii bežné, pripomína AFP. Dôvodom je často vysoký vek vozidiel, ich zlá údržba a časté porušovanie dopravných predpisov.

Včera havaroval v Rakúsku slovenský autobus, pozrite si reportáž z Televíznych novín

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.