Momenty hrôzy na základnej škole. Spolužiačku dusili do bezvedomia pre výzvu na TikToku

Momenty hrôzy na základnej škole. Spolužiačku dusili do bezvedomia pre výzvu na TikToku
Ilustračná snímka Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Dusili ju až kým neupadla do bezvedomia. Potom ju odtiahli na odľahlé miesto.

Nebezpečný incident sa odohral v jednej zo základných škôl v Berlíne. Žiaci dusili svoju spolužiačku dovtedy, kým neupadla do bezvedomia, informuje nemecký Bild

Chlapec a dievča z 5. a 6. ročníka totiž podľahli takzvanej blackout výzve, v ktorej privedú do bezvedomia seba alebo inú osobu, pritom si to nakrúcajú na telefón. 

Ani v tomto prípade to nebolo inak. Všetko si to natáčali na mobil. „Namiesto toho, aby jej pomohli, ju odtiahli na odľahlé miesto a pokúsili sa jej dať v bezvedomí vodu,“ informovala riaditeľka školy. 

Prečítajte si tiež:

​Našiel ich rodič 

Deti však náhodou našiel rodič, ktorý zalarmoval učiteľov a zavolal záchranku. Dievča odviezli do nemocnice a našťastie, neutrpelo žiadne trvalé zdravotné následky. 

Škola dotyčných žiakov vylúčila zo školy. „Udalosť sa teraz v škole rieši interne. Prebiehajú diskusie so všetkými zainteresovanými,“ vyjadrilo sa nemecké ministerstvo školstva. Okrem toho sa prípadom zaoberá aj krízový štáb, školská inšpekcia, podporné a poradenské centrum školskej psychológie. 

Výzva sa šíri na sociálnych sieťach, predovšetkým na TikToku. 

Nedostatok kyslíka môže viesť k trvalému poškodeniu mozgu alebo k smrti. „Ak máte málo kyslíka v mozgu viac ako tri minúty, môžete si poškodiť mozog a ak máte nedostatok kyslíka v mozgu viac ako päť minút, môže to viesť k smrti,“ vysvetlil doktor Nick Flynn pre Irish Examiner. 

Koniec TikToku. V USA sa budú musieť so sociálnou sieťou rozlúčiť. Viac sa dozviete v nasledujúcom videu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.