Vlaky sú jeho domovom už takmer dva roky. Mladý Nemec má svoj život zbalený v batohu

Vlaky sú jeho domovom už takmer dva roky. Mladý Nemec má svoj život zbalený v batohu
Lasse Stolley Zdroj: Instagram/lassestolley

Na nezvyčajné dobrodružstvo sa vydal mladý Nemec. Pohodlný život vymenil za vlaky, ktoré sa stali jeho domovom.

Lasse sa v auguste v roku 2022 rozhodol opustiť svoje rodné mesto Fockbeck, keď mal 16 rokov, a vydal sa na nezvyčajné dobrodružstvo. Kúpil si ročný lístok na vlak v hodnote 10-tisíc eur a odvtedy preskakuje z jedného spoja do druhého.

Pre dnes už sedemnásťročného Lasse Stolleyho sa vlaky stali domovom.

Denne cestuje po celom Nemecku prostredníctvom neobmedzeného železničného preukazu Bahncard100, ktorý mu dokonca dovoľuje cestovať prvou triedou, informuje Daily Mail.

Tínedžer doteraz precestoval viac ako 500-tisíc kilometrov.

Prečítajte si tiež:

​Život v jednom batohu

Mladý Nemec spí v nočných vlakoch Intercity Express, raňajkuje v dostupných salónikoch Deutsche Bahn, sprchuje sa na verejných kúpaliskách, oblečenie si perie v umývadlách. O svojej ceste pravidelne informuje na svojom blogu Život vo vlaku.

Musel sa však uskromniť a prispôsobiť sa minimalistickému spôsobu života. Všetok svoj majetok nosí na chrbte vo svojom 36-litrovom batohu.

Jeho najdôležitejšou súčasťou výbavy je laptop, pretože sa živí ako programátor na voľnej nohe. Počas dňa vo vlaku veľa pracuje. Inak má so sebou len štyri tričká, dvoje nohavice, cestovný vankúš, prikrývku a slúchadlá.

„Mám veľa slobody a môžem sa každý deň rozhodnúť, kam chcem ísť, či už do Álp, do veľkého mesta alebo k moru. Som úplne flexibilný,“ povedal v rozhovore pre Business Insider.

Prečítajte si tiež:

Čo na to rodičia? 

Rodičov dlho presviedčal, ale s jeho rozhodnutím nakoniec súhlasili.

Jeho cieľom je poskytnúť dopravcom spätnú väzbu. Raz by za to chcel mať aj zaplatené. Žiadna pracovná ponuka zatiaľ neprišla, Lasse však nestráca nádej.

Prešla jednu z najobávanejších krajín na svete. Petra sa vybrala na cestu do Sýrie. Viac sa dozviete v nasledujúcom videu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.