VIDEO: Loď v Baltimore sa stále snažia vyslobodiť spod zrúteného mosta. Jeho najväčšiu časť odpálili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Upratovacie čaty vykonali v pondelok riadenú demolíciu najväčšieho zostávajúceho mostového poľa zrúteného mosta Francis Scott Key Bridge v americkom meste Baltimore. TASR informuje na základe správy agentúry AP.

Demolícia mostového poľa je významným krokom k vyslobodeniu kontajnerovej lode Dali, pretože umožní opätovné vyzdvihnutie lode na hladinu a obnovu premávky v prístave, zatiaľ čo bude prebiehať záverečná fáza odpratávania trosiek.

Prečítajte si tiež:

Posádka stále nedostala povolenie opustiť loď

Loď je uväznená pod troskami mosta od 26. marca, keď utrpela poruchu, stratila výkon a vrazila do mosta, čím spôsobila jeho zrútenie.

Nehoda si vyžiadala šesť obetí a spôsobila zastavenie väčšiny lodnej dopravy smerujúcej do rušného prístavu v Baltimore alebo z neho.

Posádka lode od nehody nedostala povolenie opustiť ju, jej 21 členov sa venuje jej údržbe a asistuje vyšetrovateľom z Národnej rady pre bezpečnosť dopravy a Federálneho vyšetrovacieho úradu (FBI). Vyšetrovatelia skúmajú najmä elektrický systém lode, pretože jeho porucha pravdepodobne viedla k strate kurzu.

TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.