Zahral na gitare aj zaspieval. Šéf americkej diplomacie vyjadril v kyjevskom bare podporu Ukrajine

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z oficiálnej návštevy sa stala šou. Šéf americkej diplomacie Antony Blinken si v Kyjeve zaspieval a zahral s tamojšou kapelou v podzemnom podniku.

Kapela 19.99 ho pozvala na pódium a predstavila ako veľkého priateľa Ukrajiny. Spoločne potom zahrali skladbu Rockin’ in the Free World od americko-kanadského pesničkára Neila Younga. Šéf americkej diplomacie prišiel tento týždeň do Kyjeva uistiť tamojšiu vládu o pokračujúcej americkej podpore krajiny.

„Spojené štáty sú s vami, tak veľká časť sveta je s vami a nebojujú len za slobodnú Ukrajinu, ale aj za slobodný svet. A slobodný svet je s vami tiež,“ povedal Blinken pred hraním piesne.

Prečítajte si tiež:

​​Blinken je prvým vysokým americkým predstaviteľom, ktorý cestoval na Ukrajinu po tom, čo americký Kongres minulý mesiac schválil balík vojenskej pomoci vo výške 61 miliárd dolárov po niekoľkomesačnom oneskorení, počas ktorého Rusko získalo výhodu na bojisku.

Americký minister zahraničných vecí pricestoval do Kyjeva vlakom v utorok (14. 5.) skoro ráno na predtým nezverejnenú návštevu, ktorá prichádza niekoľko dní po tom, čo Rusko spustilo pozemnú inváziu na sever regiónu Charkov, čím otvorilo nový front a natiahlo ukrajinských vojakov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.