VIDEO: Vyrieši príklad či prečíta rozprávku. ChatGPT vie s človekom viesť plnohodnotné konverzácie ľudským hlasom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Známy nástroj umelej inteligencie ChatGPT využíva vyše 100 miliónov ľudí. Spoločnosť OpenAI teraz predstavila jeho novú verziu, ktorá používateľom ešte viac zjednoduší život.

Novú verziu s názvom GPT-4o predstavila spoločnosť OpenAI v pondelok. Ide o update predchádzajúcej verzie GPT-4, ktorá uzrelo svetla zhruba pred rokom. 

Z prezentácie a ukážky spoločnosti vyplýva, že ChatGPT bude môcť fungovať ako akýsi digitálny osobný asistent, píše CNN. Nástroj bude môcť s používateľom viesť hovorenú konverzáciu v reálnom čase. Požívateľ teda nebude musieť čakať niekoľko sekúnd na reakciu, odpoveď príde okamžite.

Bude si môcť tiež prehliadať snímky obrazovky, fotografie, dokumenty či tabuľky nahrané používateľom a viesť s ním o nich konverzáciu.

Prečítajte si tiež:

Poradí aj zaspieva

Výkonná technická riaditeľka OpenAI Mira Muratiová tiež priblížila, že GPT-4o bude mať pamäťové schopnosti. Bude sa teda vedieť učiť z predošlej komunikácie s používateľom.

Počas pondelkovej ukážky vedúci pracovníci OpenAI prezentovali to, ako počas hovorenej konverzácie nástroj dokáže vyriešiť matematický príklad, prečítať rozprávku na dobrú noc. Taktiež sa pozrel na dáta na grafe a dokázal ich analyzovať.

ChatGPT bol schopný hovoriť prirodzeným ľudským aj robotickým hlasom. Jednu z odpovedí dokonca zaspieval.

Program taktiež dokázal vycítiť emócie používateľa. V jednom prípade sa započúval do jeho dychu a povedal mu, aby sa upokojil. „Nie si vysávač,“ povedal nástroj pobavene.

Okrem toho ChatGPT ukázal, že vie viesť rozhovor vo viacerých jazykoch. Podľa OpenAI teraz dokáže rozoznať a reagovať vo viac než 50 jazykoch.

Prečítajte si tiež:

Ako z filmu

Výkonný riaditeľ spoločnosti San Altman po predstavení novej verzie na svojom blogu napísal: „Vyzerá to ako umelá inteligencia z filmov a je stále trochu prekvapujúce, že je to skutočné.“

Nová verzia by mala byť pre používateľov dostupná v najbližších mesiacoch. Používatelia budú mať s novým modelom zadarmo obmedzené množstvo interakcií. Za vyšší počet správ si budú musieť zaplatiť. 

ChatGPT má v súčasnosti vyše 100 miliónov používateľov. Očakáva sa však, že nové funkcie budú dôvodom na to, aby tento nástroj umelej inteligencie začalo využívať ešte viac ľudí.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Veda a technika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.