Muž vďaka jednoduchému triku získal zadarmo desiatky leteniek. Požaduje aj finančnú náhradu

Lietadlo pristávajúce na letisku na Madeire
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Istému mužovi sa podaril priam husársky kúsok. Zadarmo získal cez 50 leteniek a okrem toho chce aj finančnú kompenzáciu. Poukázal na medzeru v pravidlách leteckej spoločnosti.

Právnik Tyrone Barugh z Nového Zélandu sa rozhodol využiť medzeru v špeciálnej ponuke spoločnosti Jetstar. Píše o tom web news.com.au.

Spoločnosť totiž k nákupu leteniek ponúkala spiatočnú letenku zdarma. Barugh si tak zarezervoval let z novozélandského Aucklandu do austrálskeho Sydney za 260 austrálskych dolárov (asi 159 eur). Spiatočnú letenku získal v rámci akcie zdarma.

Následne zrušil rezerváciu letenky, ktorú zaplatil, a ako náhradu získal kredit na nákup ďalšej. Rezervácia bezplatnej letenky mu zostala. Takto si rezervoval celkovo 58 letov, no letieť neplánoval.

Prečítajte si tiež:

Vraj má nárok na vrátenie

Vysvetlil, že s nákupom letenky súvisí mnoho daní, vrátane „poplatkov za pohyb cestujúcich“. V prepočte ide o čiastku zhruba 56 eur.

Tú vyberá austrálska vláda za odlet osoby z Austrálie do inej krajiny bez ohľadu na to, či sa vráti. Túto daň, ktorú za neho zaplatila letecká spoločnosť, si chce nechať vrátiť. Podľa zákona má na jej vrátenie nárok on.

Na otázku, či je celá pointa len komediálna, odpovedal: „Šlo o to, aby som si vyžiadal vrátenie poplatku za presun cestujúcich.“

Právnik vec odovzdal tribunálu Nového Zélandu pre riešenie sporov. Tvrdí, že pre kombináciu austrálskej legislatívy a zásad Jetstar má nárok na vrátenie čiastky vo výške asi 4 500 austrálskych dolárov, čo je v prepočte 2 756 eur.

Pozrite si našu aprílovú reportáž o letných dovolenkách:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.