V koši plnom odpadkov našli dvaja tínedžeri novorodeniatko. Žilo len pár minút, konať museli rýchlo

Odpadkový kôš.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia

V Chorvátsku našli dvaja tínedžeri v odpadkovom koši novorodenca. Podľa lekárov bolo dieťa nažive len pol hodinu. Bolo podchladené, a ak by ho našli len o 15 minút neskôr, už nemuselo dýchať. Tínedžeri ani zdravotníci našťastie nezaváhali.

Dvaja 15- a 16-roční chlapci išli v pondelok v noci domov z tréningu. Bola tma, hodiny ukazovali 23:30, keď z koša v chorvátskom meste Zaprešić započuli plač malého dieťaťa.

Najprv si mysleli, že ide o vyhodenú mačku. Keď zistili, že je to dieťa, okamžite volali záchranku. O prípade píše chorvátsky web 24sata.hr.

Prečítajte si tiež:

Dieťa zachránil rýchly zásah

Dieťa malo na hlave krv, a preto sa ho báli z koša vybrať. Nechceli mu viac ublížiť. Čakali na sanitku, ktorá na miesto dorazila len za dve minúty.

Lekár tvrdí, že bol kôš plný cigaretových ohorkov a plastových fliaš. O zdravie bábätka mali strach.

Dieťa sa podľa lekára narodilo maximálne pol hodinu predtým, než ho našli. „Ak by prešlo ďalších 15 minút, neprežilo by. Novorodenec nebol ani zabalený do deky. Pupočnú šnúru mal prestrihnutú násilne, pravdepodobne nožnicami na papier,“ uviedol miestny lekár Borna Pribanić.

Podotkol, že sa bežne tep novorodencov pohybuje okolo 130 až 150 úderov za minútu. Tep tohto bábätka bol pre podchladenie len 55 úderov za minútu.

Zásah bol pre záchranárov mimoriadne náročný. Vedeli však, že nie je čas na emócie.

Nemocnica následne potvrdila, že je malý chlapček v poriadku a nemá žiadne vnútorné poranenia. Krv na jeho hlave pochádzala zrejme ešte z pôrodu.

Prípad teraz rieši chorvátska polícia ako pokus o úkladnú vraždu.

Pozrite si aj aktuálnu krimi reportáž zo Slovenska. Brutálny útok na vychovávateľku v polepšovni v Zlatých Moravciach. Chovankyne ju škrtili, zločin vraj plánovali:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.