Atentát na premiéra na titulkách svetových denníkov. Mnohé poukazujú na jeho kritický stav

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Správa o atentáte na slovenského premiéra Róberta Fica (Smer-SD) sa vo štvrtok (16. 5.) objavila na titulných stranách niekoľkých významných svetových denníkov. Mnohé pritom poukazujú na Ficov kritický zdravotný stav. 

Útoku na slovenského premiéra sa na titulných stranách venujú britské denníky The Guardian, The Times, The Daily Telegraph či The Financial Times, ktoré píšu, že Fico po atentáte bojuje o život.

V Spojených štátoch sa správa o atentáte na Fica objavila aj na titulných stranách prestížnych denníkov The New York Times a The Wall Street Journal, ktoré píšu, že premiér pri útoku utrpel ťažké zranenia. Spomedzi zámorských médií sa útoku venovali napríklad i kanadské noviny National Post.

O udalostiam na Slovensku informujú i nemecké denníky Die Welt, Bild či ekonomický denník Handelsbatt. V Rakúsku sa útok objavil na titulnej strane denníka Die Presse.

Útok na premiéra si všíma i francúzsky denník Le Figaro, pričom sa o ňom píše aj na titulkách novín v Španielsku, susednom Poľsku, Taliansku a v mnohých iných európskych krajinách.

Prečítajte si tiež:

Atentát po výjazdovom rokovaní vlády

Roberta Fica v stredu (15. 5.) po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej postrelili. Premiér utrpel po niekoľkých strelných poraneniach vážnu polytraumu a vrtuľníkom ho previezli do nemocnice v Banskej Bystrici. Páchateľom bol 71-ročný muž z Levíc. Hneď po útoku ho zadržali.

Vicepremiér a minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD) v Banskej Bystrici vo štvrtok ráno informoval, že stav slovenského premiéra je po operácii stabilizovaný, ale naďalej je vážny. Zástupkyňa nemocnice doplnila, že premiéra operovali päť hodín dva operačné tímy. Hospitalizovaný je na oddelení ARO.

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začal vo štvrtok v súvislosti s atentátom na premiéra Roberta Fica trestné stíhanie pre marenie úlohy verejným činiteľom, ex offo. Inšpekcia tiež spustila kontrolu v súvislosti so zásahom policajtov Úradu na ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií.

Útok na premiéra odsúdili vrcholní predstavitelia Slovenska, politici naprieč politickým spektrom i mnohí svetoví predstavitelia.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Atentát na Roberta Fica

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.