Moderátor v Belgicku po atentáte na Fica vyzval na odstránenie premiéra De Crooa. Tvrdí, že išlo o žart

Belgický premiér Alexander De Croo
Belgický premiér Alexander De Croo. Zdroj: Profimedia.sk

Belgický premiér Alexander De Croo podal vo štvrtok sťažnosť na rozhlasového moderátora, ktorý poslucháčov vyzýval na jeho „odstránenie“.

Nemenovaný moderátor, ktorého vyšetruje polícia, sa tak vyjadril v súvislosti so stredajším atentátom na slovenského premiéra Roberta Fica. Neskôr povedal, že išlo o nemiestny vtip a ospravedlnil sa, flámska stanica Waregem1 ho však okamžite suspendovala, píše agentúra AFP.

Prečítajte si tiež:

„Všetkým, ktorí uvažujú o streľbe na Alexandra De Crooa, ale neodvážia sa kvôli bezpečnostným opatreniam okolo neho, odkazujem: Vidíte, že je možné strieľať premiéra. Takže hovorím: Do toho,“ povedal v stredu zmienený moderátor počas vysielania, informuje agentúra DPA. V príspevku priamo reagoval na stredajší atentát na slovenského premiéra Fica.

Flámska stanica Waregem1 vo štvrtok oznámila, že moderátor bol po zmienenom „nemiestnom vyhlásení“ okamžite suspendovaný. Samotný moderátor sa poslucháčom ospravedlnil, pričom tvrdil, že vyjadrenie myslel žartovne. Podľa svojho zamestnávateľa však úplne zle odhadol načasovanie aj kontext a nemal sa takto vyjadriť.

Muža, ktorý postrelil Roberta Fica obvinili. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.