Sú najlepší európski dronisti. Filip a Antonín majú na konte aj známy oscarový film

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z modelárskych nadšencov sa stali filmoví profesionáli. Filip a Antonín patria k najlepším európskym dronistom. Na konte majú množstvo efektných videoklipov, reklamných kampaní, seriálových scén, ale aj oscarový film.

Ovládať dron s kamerou je zložitejšie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Okrem potrebných licencií na to treba sústredenie, manuálnu zručnosť pilota a zároveň umelecké oko kameramana. 

Filip a Antonín svoj prvý dron poskladali svojpomocne. Vďaka nemu zarobili prvé peniaze a biznis začali postupne vylepšovať.

Prečítajte si tiež:

Úspechy 

Nakoniec spolupracovali na tvorbe oscarového filmu Na západe nič nové, kde natáčali zábery prostredníctvom jedného z najväčších dronov. „Sám o sebe váži desať kíl, ale v momente, keď naň pripojíme kameru, tak môže mať do tridsať kíl,“ poznamenal FIlip. 

Zážitkom bolo aj natáčanie veľkého amerického seriálu v Maroku, kde strávili dva mesiace. „Točili sme aj pre Markízu úvodný záber do šou Let´s Dance či SuperStar,“ spomína. 

Prečítajte si tiež:

Pracujú ako tím 

Kým Filip pri natáčaní obsluhuje dron, Antonín sa venuje kamere. Ich súhra musí byť na vysokej úrovni. 

Menšie drony využívajú na zábery v interiéri. „Naposledy sme lietali v nákupnom centre, čo bolo pre nás niečo nové,“ uviedol Filip.

Natáčali aj v uhoľnej bani na severe Čiech. Išlo o hudobný videoklip pre Woodkida. „Horšie podmienky som na natáčanie s dronom nezažil,“ podotkol Filip. 

Ich práca si však vyžaduje aj manuálnu zručnosť, pretože zakúpené drony si totiž často upravujú. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.