Meteorológovia bijú na poplach. Európu čaká extrémne horúce leto

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podľa meteorológov čaká Európu mimoriadne horúce leto. Očakáva sa, že letné mesiace prinesú vyššie teploty, na aké sme boli počas predchádzajúcich sezón zvyknutí.

Predpovede počasia pre európske regióny neveštia nič dobré. Intenzívne horúco a sucho. Takto popisujú nadchádzajúce leto meteorológovia, informuje portál Travel Tomorrow.

Odborníci varujú, že tieto prognózy sa dotknú Francúzska, Španielska aj Talianska. Podľa všetkého však nebude výnimkou ani Slovensko. 

„Ak sa pozrieme na predpoveď na budúce tri mesiace, zistíme, že trend, ktorý vidíme, pravdepodobne bude pokračovať. A rok 2024 bude súperiť s tým predchádzajúcim o pozíciu najteplejšieho v histórii, čo je desivé,“ uviedla meteorologička Chloe Brimicombová z Univerzity v Štajerskom Hradci pre CNET.

Prečítajte si tiež:

Problém pre poľnohospodárov 

Podľa webu iMeteo.sk je klíma na Slovensku čoraz teplejšia v dôsledku neustáleho vypúšťania emisií z fosílnych palív, čo vedie k zmenám počasia, ktorých sme práve svedkami. Aj z tohto dôvodu môže byť leto 2024 najteplejšie v histórii meraní. 

Extrémny horúčavy však so sebou prinesú sucho, čo predstavuje problém pre poľnohospodárov na celom svete.  

Pozrite si najaktuálnejšiu predpoveď počasia na nasledujúce dni vo videu vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.