Sezóna vraj bude nabitá. Perla Jadranu už hlási nápor turistov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Už od začiatku roka navštívilo Chorvátsko viac ľudí ako vlani za rovnaké obdobie. Nechýbajú tam už ani Slováci. Našli sme ich dokonca aj vo vzdialenom Dubrovníku, do ktorého sa dostanete letecky priamo z Bratislavy či Viedne.

Do Dubrovníka je to autom poriadna štreka, letecky len niečo vyše hodinu a ste na mieste, ktoré si musí aj tento rok poradiť s poriadnym náporom turistov.

Atrakcie v perle Jadranu

Dubrovník je perla Jadranu, ktorú ročne navštívi niekoľko miliónov turistov. Jednou z atrakcií sú aj majestátne hradby a obzerať ich môžete zo všetkých strán.

Opevnenie meria takmer dva kilometre a turisti hovoria, že práve teraz v máji si ho vďaka znesiteľným teplotám dokážu vychutnať najviac.

​Jednu z najpevnejších sústav hradieb v celom Stredomorí viete pozorovať aj z vtáčej perspektívy. Takéto výhľady na mesto ponúka aj ďalšia dubrovnícka atrakcia, na ktorej stretávame Slovákov.

​„Sú pekné mestá ako Split, Zadar, ale toto je naozaj perla Jadranu,“ povedal nám slovenský turista.

Prečítajte si tiež:

Gastro zážitok

Ak vyzerá mesto luxusne, chcú, aby to rovnako vyzeralo aj na tanieri.

Šéfkuchári hovoria, že odniesť si z Dubrovníka máte aj gastro zážitok.

Okrem luxusných reštaurácii tu nájdete aj cenovo dostupnejšie v bočných uličkách. Z Dubrovníka však odporúčajú sprievodcovia navštíviť napríklad aj najúrodnejšiu časť Chorvátska – Neretvu, odkiaľ k nám dovážajú napríklad mandarínky. Typické chorvátske konoby tu ponúkajú tradičné jedlá, ale aj extra špeciality.

Nielen v tejto, ale aj zvyšných oblastiach už zaznamenávajú nápor zahraničných turistov, sezóna vraj bude nabitá. Už teraz vidia šesť až osem percentný nárast v porovnaní s vlaňajškom, ktorí bol rekordný.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.