Rusko ostreľovalo obytné časti Charkova a Vovčansku, hlásia zranených

Žena sa pozerá cez okno svojho poškodeného domu po ruskom nálete na obytnú štvrť v Charkove.
Poškodený dom po ruskom nálete na obytnú štvrť v Charkove. Zdroj: TASR/AP Photo/Evgeniy Maloletka

V Charkove bolo pri paľbe na obytnú štvrť zranených päť ľudí.

Pri ruskom ostreľovaní obytných častí východoukrajinských miest Charkov a Vovčansk bolo zranených niekoľko ľudí, uviedli v sobotu tamojšie úrady. TASR sa odvoláva na agentúru DPA.

Päť zranených a zničené mesto

V Charkove bolo pri paľbe na obytnú štvrť zranených päť ľudí, informoval tamojší starosta Ihor Terechov na sociálnej sieti Telegram.

Vo Vovčansku spôsobili ruské útoky vážne škody.

„Žiaľ, mesto bolo prakticky úplne zničené nepriateľom, ktorý nemilosrdne útočí,“ vyhlásil na Telegrame člen Bezpečnostnej rady. Podľa jeho slov sa Ukrajine darí udržať kontrolu nad Vovčanskom aj napriek opakovaným útokom.

Prečítajte si tiež:

​Pozemný útok Rusov

Ruské útoky na severovýchode Ukrajiny vyhnali z domovov takmer 10.000 ľudí, informoval v sobotu tamojší gubernátor Oleh Synehubov.

Ruské sily v tejto pohraničnej oblasti pred vyše týždňom spustili pozemný útok. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj varoval, že môže ísť iba o prvú vlnu rozsiahlejšej ofenzívy.

Obyvatelia Charkovskej oblasti tak utekajú pred ruskými vojakmi, ktorým sa podarilo postúpiť o päť až desať kilometrov pozdĺž severovýchodnej hranice, kým ich zastavili ukrajinské sily.

Ruský prezident Vladimir Putin počas svojej piatkovej návštevy Číny označil ofenzívu v Charkovskej oblasti za odpoveď na ukrajinské ostreľovanie ruských pohraničných oblastí.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 17. 5. 2024 o situácii na Ukrajine:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.