Masívny dronový útok Ruska na Ukrajinu, zasiahli aj Kyjev

Poškodený dom po útoku Ruska na Charkov.
Poškodený dom po útoku Ruska na Charkov. Zdroj: TASR/AP Photo/Evgeniy Maloletka

Výbuchy bolo údajne počuť na väčšine územia krajiny. V mnohých oblastiach bol predtým vyhlásený letecký poplach.

Rusko v noci na nedeľu opäť vystavilo Ukrajinu masívnym dronovým útokom. Informuje agentúra DPA.

Podľa ukrajinského letectva útoky zasiahli Kyjev, Vinnyckú oblasť juhozápadne od hlavného mesta, pohraničnú Sumskú oblasť na severovýchode krajiny, centrálnu Čerkaskú oblasť, a mestá na juhu Mykolajiv a Odesu.

Výbuchy bolo údajne počuť na väčšine územia krajiny. V mnohých oblastiach bol predtým vyhlásený letecký poplach.

K dispozícii neboli žiadne informácie o škodách alebo obetiach útokov.

Prečítajte si tiež:

Výbuchy boli hlásené aj na Rusmi okupovanom čiernomorskom polostrove Krym. Ruskom dosadený gubernátor Sevastopola Michail Razvožajev na sociálnej sieti Telegram v nedeľu v skorých ranných hodinách uviedol, že protivzdušná obrana v Sevastopole odrazila raketový útok. Gubernátor citoval sevastopolskú záchrannú službu, ktorá informovala, že zatiaľ neboli hlásené žiadne škody na civilnej infraštruktúre.

Informácie, ktoré poskytli obe strany, nebolo možné nezávisle overiť.

Ukrajina obvinila Rusko, že zámerne cieli na civilistov v Charkovskej oblasti

Ukrajina tvrdí, že Rusko v sobotu (18. 5.) zámerne cielilo na civilistov pri ostreľovaní dvoch miest v Charkovskej oblasti na severovýchode krajiny. Informuje denník The Guardian.

Ukrajinská prokuratúra uviedla, že ruský nálet na obytnú časť v oblastnej metropole Charkov vyšetruje ako vojnový zločin. Pri nálete utrpelo zranenia najmenej šesť ľudí vrátane osemročného dieťaťa a dvoch tínedžerov vo veku 13 a 16 rokov.

Prečítajte si tiež:

Moskva zámerné cielenie na civilistov odmieta, od začiatku jej vojenskej invázie na Ukrajinu vo februári 2022 však prišli o život či utrpeli zranenia tisícky civilistov na Ukrajine, píše Guardian.

V meste Vovčansk, ktoré sa nachádza len päť kilometrov od ukrajinsko-ruských hraníc a približne 70 kilometrov severovýchodne od Charkova, pripravilo ruské ostreľovanie podľa ukrajinskej prokuratúry o život 60-ročnú ženu. Zranenia pritom utrpeli ďalší traja civilisti, keď sa pokúšali autom ujsť z Vovčansku, spresnil charkovský oblastný prokurátor.

Ukrajinské ozbrojené sily zároveň uviedli, že boje v okolí Vovčansku naďalej pokračujú. V meste, z ktorého sú teraz už zväčša ruiny, zostáva približne 100 civilistov, dodáva Guardian.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 17. 5. 2024 o aktuálnej situácii na Ukrajine:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.