Ukrajinské letectvo tvrdí, že zostrelilo všetkých 37 útočných dronov z Ruska

Ukrajinský policajt a prokurátor pre vojnové zločiny si prezerajú úlomky bomby pred poškodeným domom po ruskom ostreľovaní obytných častí mesta Charkov.
Ostreľovanie Charkova. Zdroj: TASR/AP Photo/Evgeniy Maloletka

Rusko podľa agentúry DPA uviedlo, že v noci na nedeľu nad okupovaným polostrovom Krym zachytilo dovedna deväť rakiet typu ATACMS a zostrelilo jeden nepriateľský dron.

Ukrajinským ozbrojeným silám sa podarilo zostreliť všetkých 37 dronov, ktorými Rusko v noci na nedeľu útočilo na územie Ukrajiny, uviedlo tamojšie letectvo. Informuje agentúra Reuters.

„Výsledkom bitky protivzdušnej obrany je zostrelenie všetkých 37 Šáhidov (útočných dronov iránskej výroby) nad Kyjevskou, Odeskou, Mykolajivskou, Sumskou, Vinnyckou, Žytomyrskou, Čerkaskou a Chersonskou oblasťou,“ uviedlo vo vyhlásení ukrajinské letectvo. Reuters pripomína,  že správy z bojiska nebolo možné bezprostredne overiť.

Prečítajte si tiež:

Rusko podľa agentúry DPA uviedlo, že v noci na nedeľu nad okupovaným polostrovom Krym zachytilo dovedna deväť rakiet typu ATACMS a zostrelilo jeden nepriateľský dron. Na platforme Telegram o tom v nedeľu informovalo ministerstvo obrany v Moskve.

Tri ďalšie drony boli podľa ministerstva zneškodnené nad ruskou pohraničnou Belgorodskou oblasťou a 57 ďalších dronov bolo zničených nad Krasnodarskou oblasťou, cituje DPA a s tým, že informácie nebolo možné bezprostredne overiť.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 17. 5. 2024 o aktuálnej situácii na Ukrajine:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.