Zrážka lodí na Dunaji si vyžiadala dve obete. Päť ľudí je naďalej nezvestných

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Zrážka lodí na rieke Dunaj v Maďarsku si vyžiadala dve obete. Polícia pátra po piatich nezvestných osobách.

Dve obete si vyžiadala v noci na nedeľu zrážka lodí na rieke Dunaj v Maďarsku. Päť ľudí je naďalej nezvestných, uviedla maďarská polícia. TASR informuje podľa agentúry AP.

Maďarská polícia dostala v noci na nedeľu hlásenie o náleze muža so zranením hlavy na brehu Dunaja neďaleko mesta Verőce, zhruba 50 kilometrov severne od hlavného mesta Budapešť.

Polícia zistila, že zranený muž bol účastníkom lodného nešťastia. Následne sa v blízkosti daného miesta našli mŕtve telá ďalšieho muža a ženy. Všetci sa v čase nehody plavili na menšom motorovom člne, spresňuje server index.hu.

Pátrajú po nezvestných osobách

Policajti v nedeľu stále pátrali po piatich nezvestných osobách - troch mužoch a dvoch ženách - ktoré sa v člne tiež nachádzali.

Zo zistení polície vyplýva, že v čase nehody sa na spomínanom úseku Dunaja plavila výletná loď. Plavidlo s poškodeným trupom zastavili o zhruba 80 kilometrov ďalej proti prúdu rieky neďaleko mesta Komárom.

V prípade začala polícia trestné stíhanie voči neznámemu páchateľovi pre podozrenia z ohrozenia lodnej dopravy a spôsobenia smrti viacerých osôb, píše AP.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.