Blíži sa k šesťdesiatke, no vyzerá na dvadsať. Brazílčan prezradil, ako docielil mladistvý vzhľad

Edson Brandao.
Edson Brandao. Zdroj: Instagram / iamedsonbrandao

Do dôchodku mu ostáva už len niekoľko rokov, napriek tomu vyzerá ako dvadsiatnik. Brazílčan tvrdí, že za jeho mladistvým vzhľadom nie sú plastické operácie.

Mužovi z Brazílie tiahne na šesťdesiatku, no vzhľadom by oklamal kohokoľvek. Ľudia mu netipujú viac ako tridsať.

Edson Brandao tvrdí, že za tým nie sú plastické či iné estetické zákroky. Brazílčan sa narodil v roku 1967, dnes má 57 rokov, píše The Sun.

Svoj mladistvý vzhľad pripisuje dlhodobému zdravému životnému štýlu. Zdravo sa stravuje, cvičí a ako on sám spomína, udržuje si pozitívnu myseľ, čo sa podľa neho tiež odzrkadľuje na jeho vzhľade.

„Cítim sa plný energie. Vôbec sa necítim starý. Neviem to vysvetliť, ale mám pocit, že mám 30,“ cituje Edsona The Sun.

Desatoro mladosti

Predtým o seba takto nedbal, zdravé návyky si osvojil až po štyridsiatke. Vytvoril si pre seba desatoro zásad, ako si udržať mladistvý vzhľad.

Za kľúčové považuje dostatočný pitný režim. Hydratácia prospieva aj pružnosti pokožky a jej žiarivému vzhľadu. Okrem toho je preňho dôležitá strava, dostatok pohybu a kvalitného spánku.

Brazílčan tiež dbá na starostlivosť o svoju pleť. Hovorí, že predčasnému starnutiu zabraňuje aplikovaním krémov s UV faktorom. Okrem toho používa viacero kozmetických prípravkov na pleť.

Za podstatné považuje najmä psychickú pohodu. „Pestujte si optimizmus a vďačnosť, vaša pozitívna energia bude neprehliadnuteľná,“ tvrdí a odporúča na odbúranie stresu jógu a iné relaxačné techniky.

„Je to pre mňa posvätné, robím to každý deň. Všetko je možné bez ohľadu na váš vek. Život môžete vždy zmeniť k lepšiemu,“ uzatvára Edson.

Talianka (104) prezradila svoj liek na dlhovekosť – nebyť otrokom muža. Viac v reportáži z archívu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.