Trinásťročná Poľka na školskom výlete nečakane porodila. Nikto netušil, že je tehotná

Sanitka.
Sanitka v Poľsku. Zdroj: Profimedia

Výlet poľských študentov v meste Zátor poznačil šokujúci incident. Trinásťročné dievča nečakane porodilo bábätko. Novorodenec je vo vážnom, ale stabilizovanom stave. Osud mladučkých rodičov zatiaľ nie je jasný. Prípad rieši polícia, súd i detská ombudsmanka.

Dievča porodilo 15. mája v jednej z drevených chatiek, ktoré mali školáci na výlete prenajaté. Z kúpeľne sa zrazu ozval krik. O prípade informuje poľský portál Fakt.pl.

Keď dovnútra vošli učitelia, zistili, že študentka porodila malého chlapca.

Prečítajte si tiež:

Leží na JIS

Učiteľky okamžite privolali záchranárov. Tí skonštatovali, že chlapček potrebuje čo najrýchlejšie lekársku pomoc. Transportovali ho do nemocnice v Krakove.

Jeho stav je podľa lekárov vážny, ale stabilný. Pri narodení mal vážiť 3 200 gramov.

S najväčšou pravdepodobnosťou o tehotenstve 13-ročného dievčaťa nikto netušil.

Kryptické tehotenstvo

Jednou z možností je, že išlo o takzvané kryptické tehotenstvo. V takom prípade si žena vôbec neuvedomuje, že je tehotná, a to až do posledných mesiacov tehotenstva alebo dokonca až do momentu pôrodu.

Nevedomosť môže znamenať, že žena nedostane adekvátnu starostlivosť, prípadne si vhodne neupraví svoj životný štýl. Tieto faktory môžu viesť ku komplikáciám pri vývoji plodu.

Kryptické tehotenstvo postihne priemerne jednu ženu z päťsto.

Prečítajte si tiež:

Rozhodovať bude súd

Mladú mamičku previezli do bližšej nemocnice v neďalekom meste. Teda nie do Krakova, kde leží jej syn na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Zatiaľ nie je jasné, aký osud čaká ju a 17-ročného otca bábätka. Rozhodne o tom súd. Prípadom sa zaoberá aj polícia, ktorá vyšetruje trestný čin pohlavného styku s osobou mladšou ako 15 rokov.

Incidentom sa zaoberá aj detská ombudsmanka Monika Horna-Cieślaková. Pracovníci úradu chcú prešetriť rodinnú situáciu školáčky. Prípad sa však týka neplnoletých, a preto nebudú informovať o detailoch.

Pozrite si aj krimi reportáž zo Slovenska. Brutálny útok na vychovávateľku v polepšovni v Zlatých Moravciach. Chovankyne ju škrtili, zločin vraj plánovali:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.