Ukrajinské útoky v Ruskom okupovanej Luhanskej oblasti spôsobili požiar skladu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Podľa ukrajinských médií bola pri raketovom útoku zasiahnutá aj ruská vojenská základňa.

Ukrajinské útoky na mesto Dovžansk v Ruskom okupovanej Luhanskej oblasti spôsobili v pondelok večer požiar skladu paliva, informovali tamojšie okupačné úrady. Počas mája išlo už o tretí ukrajinský útok tohto typu v regióne. Informujú agentúry DPA a Reuters.

„V dôsledku raketového útoku kazetovou muníciou na Sverdlovsk (Dovžansk) bol poškodený sklad pohonných hmôt a mazív,“ napísal na sociálnej sieti Telegram Leonid Pasečnik, Moskvou dosadený predstaviteľ Luhanskej oblasti.

Ukrajina v roku 2016 premenovala mesto Sverdlovsk, ktoré je od roku 2014 okupované ruskými silami, na Dovžansk. Podľa ukrajinských médií bola pri raketovom útoku zasiahnutá aj ruská vojenská základňa.

Prečítajte si tiež:

Videá na sociálnych sieťach ukazujú husté oblaky dymu aj horiace viacposchodové kasárne. Ruské úrady bezprostredne neinformovali o obetiach alebo zranených.

Ukrajina sa už viac ako dva roky bráni rozsiahlej ruskej vojenskej invázii. Kyjev v poslednom čase odpaľuje rakety nielen na čisto vojenské ciele, ale aj na továrne na spracovávanie ropy a sklady paliva s cieľom obmedziť logistiku ruskej armády, píše DPA.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 17. 5. 2024 o situácii na Ukrajine:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.