Charkov je naďalej terčom ruských útokov, hlásia päť zranených

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ruská armáda na mesto opäť zaútočila dronmi. Došlo k poškodeniu domov, objektov v ich vnútroblokoch i zaparkovaných áut, informovala britská stanica BBC.

Ukrajinské ministerstvo vnútra v utorok (21. 5.) informovalo o piatich osobách zranených v dôsledku nočného ostreľovania mesta Charkov na východe Ukrajiny. 

Charkov bol pod paľbou aj v utorok ráno. Zásah dostal nešpecifikovaný objekt dopravnej infraštruktúry. Zranenia utrpeli dve osoby.

Veliteľ vzdušných síl ukrajinských ozbrojených síl Mykola Oleščuk uviedol, že v noci na utorok bolo nad územím Ukrajiny zneškodnených 28 z 29 samovražedných bezpilotných lietadiel vypustených ruskou armádou. Zostrelené boli nad Odeskou, Mykolajivskou, Dnepropetrovskou, Charkovskou, Čerkaskou a Kirovohradskou oblasťou.

Prečítajte si tiež:

V súvislosti s útokmi ruskej armády na energetickú infraštruktúru Ukrajiny tamojšia energetická spoločnosť Ukrenerho oznámila, že 21. mája budú zavedené harmonogramy odstávok elektriny pre obyvateľov Ukrajiny aj pre priemyselné podniky. Dôvodom výpadkov je nedostatok elektriny.

Spoločnosť vo svojom vyhlásení pripomína, že "od 22. marca do 8. mája Rusi päťkrát úmyselne zaútočili na všetky veľké tepelné a vodné elektrárne" na Ukrajine.

Od začiatku roka bolo v dôsledku ruských raketových útokov zničených mnoho ukrajinských elektrární, vrátane najväčšej v Kyjevskej oblasti - Trypiľskej tepelnej elektrárne. Terčom útoku bol aj hlavný dodávateľ elektriny v Charkovskej oblasti, ako aj veľká vodná elektráreň Dneper.

Ruská armáda zaútočila aj na najväčšiu elektráreň - Dobrotvirskú - v Ľvovskej oblasti, ako aj na Ladyžynskú elektráreň vo Vinnyckej oblasti.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 17. 5. 2024 o situácii na Ukrajine:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.