Lekári spravili pri pôrode fatálnu chybu. Žene (30) teraz zostávajú len mesiace života

Lekári spravili pri pôrode fatálnu chybu. Žene (30) teraz zostávajú len mesiace života
Kelsie s manželom a dcérkou. Zdroj: Facebook/Kelsie Jade McHugh

Žena z Veľkej Británie si pre chybu lekárov prechádza nočnou morou. Počas pôrodu vykonali doktori chybu, v dôsledku čoho jej zostáva už len niekoľko mesiacov až rok života. Má už len jednu nádej.

Tridsaťročná Britka Kelsie Jade McHughová s manželom Dannym sa o dieťa snažili osem rokov. Dôvody k oslavám po narodení dievčatka však nemajú.

McHughová musela porodiť predčasne pre obavy lekárov, že sa dieťaťu zastavilo srdce. Podstúpila preto núdzový cisársky rez v anestézii. Počas neho však lekári fatálne pochybili, píše The ldham Times.

Počas pôrodu jej totiž lekári prerezali močový mechúr bez toho, aby si svoju chybu uvedomili, a tak ho nechali otvorený.

Pochybenie spôsobilo, že mladá žena trpela otravou krvi a čriev, čo viedlo k ich zlyhaniu. Lekári jej oznámili, že pokiaľ nepodstúpi transplantáciu tenkého čreva, zostáva jej maximálne rok života.

Prečítajte si tiež:

Čaká na telefonát

Žena teraz netrpezlivo čaká na telefonát, že ju zaradili na transplantačný zoznam.

„Problém je, že potrebujem transplantáciu tenkého čreva, ktorá, samozrejme, musí pochádzať od niekoho, kto, bohužiaľ, zomrel,“ opísala McHughová.

„Modlím sa, aby som sa čoskoro dostala na vrchol zoznamu. Mám malé dieťa, ktoré potrebuje svoju mamu v živote. Je ťažké zostať silná, pretože je to situácia mimo moju kontrolu,“ dodala McHughová pre Liverpool Echo.

Pre istotu si vytvorila zoznam vecí, ktoré by rada pred smrťou stihla. „Musím sa pripraviť pre prípad, že by sa môj stav príliš zhoršil a nemohla by som podstúpiť transplantáciu,“ priznala.

Jej snom by vraj bolo zaspievať si so speváčkou Adele. Ďalšie položky zo zoznamu sú venované najmä rodine.

Pozrite si rozhovor s Katarínou Žilák z OZ Vydumamky o popôrodnej depresii:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.