VIDEO: Obrovská dráma na palube Boeingu s 239 ľuďmi. Prudký prepad lietadla si vyžiadal život cestujúceho

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Thajské ministerstvo dopravy oznámilo, že singapurské aerolínie v noci na stredu vyšlú ďalšie lietadlo, ktoré prevezie ľahko zranených a nezranených cestujúcich na singapurské letisko Changi.

Jedna osoba zahynula a ďalších 30 utrpelo zranenia na palube lietadla spoločnosti Singapore Airlines z Londýna do Singapuru, ktoré sa v utorok dostalo do silných turbulencií. Stroj núdzovo pristál v thajskom Bangkoku. TASR o tom informuje podľa agentúry Reuters.

Na palube lietadla Boeing 777, ktoré vzlietlo z Londýna v pondelok večer a smerovalo do Singapuru, sa nachádzalo 211 pasažierov a 18 členov posádky.

Údaje z aplikácie na sledovanie letov FlightRadar24 ukázali let Singapore Airlines vo výške 37 000 stôp (11 300 metrov). Krátko po 08:00 GMT Boeing 777 náhle a prudko klesol na 31 000 stôp (9 400 metrov) v priebehu asi troch minút.

V oblasti búrok v juhovýchodnej Ázii sa však dostalo do silných turbulencií a muselo núdzovo pristáť na medzinárodnom letisku Suvarnabhumi v Bangkoku, uviedla spoločnosť Singapore Airlines na sociálnej sieti Facebook.

„Zrazu sa lietadlo začalo nakláňať a triasť, takže som sa začal pripravovať na to, čo sa deje, a veľmi náhle došlo k veľmi dramatickému pádu, takže všetci, ktorí sedeli a neboli pripútaní bezpečnostným pásom, boli okamžite vymrštení do stropu,“ uviedol pre agentúru Reuters 28-ročný študent, ktorý lietadlom cestoval.

Letecká spoločnosť potvrdila, že na palube došlo k zraneniam a jedna osoba prišla o život. Neskôr uviedla, že obeťou je 73-ročný Brit. Rodine obete vyjadrila sústrasť.

„Našou prioritou je poskytnúť potrebnú pomoc všetkým cestujúcim a posádke lietadla,“ uviedla letecká spoločnosť vo vyhlásení.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívny príspevok o dramatickom lete na Havaj.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.