Michelinská hviezda nemusí byť len symbolom luxusu a drahých jedál. Získal ju aj pouličný stánok

Arturo Rivera Martínez
Arturo Rivera Martínez pripravuje tacos v stánku už 20 rokov. Zdroj: Profimedia.sk

Reštaurácie, ktoré získali Michelinskú hviezdu, sa mnohým spájajú so stolovaním na vysokej úrovni či astronomickými cenovkami za jedlá. Existujú však aj výnimky. Jednou z nich je aj pouličný stánok s tacos v Mexiku, ktorému udelili prestížne ocenenie.

Necelých desať metrov štvorcových, obrovská horúčava a zvuk syčania mäsa na grile. Takto vyše 20 rokov vyzerá každodenná realita Artura Riveru Martíneza, kuchára v pouličnom stánku s tacos v Mexiko City. 

Tento podnik s názvom Tacos El Califa de León minulý týždeň navštívili zástupcovia spoločnosti Michelin, ktorá stánku udelila prestížnu hviezdu, informuje Fox News.

Prečítajte si tiež:

Menu sa nezmenilo takmer 60 rokov

Stánok má na jedálnom lístku iba štyri položky, všetko to sú druhy tacos, teda tradičného mexického pokrmu. Menu sa nezmenilo od roku 1968. 

„Tajomstvom je jednoduchosť našich tacos. Má len tortillu, červenú alebo zelenú omáčku a mäso, to je všetko,“ konštatuje Rivera Martínez s tým, že dôležitá je kvalita mäsa. Majiteľ podniku Mario Hernández Alonso nechce prezradiť, odkiaľ ho kupuje.

Tacos El Califa de León sa stal jedným z 18 podnikov, ktoré sa môžu pochváliť Michelinskou hviezdou. Dve reštaurácie majú na konte dokonca dve hviezdy.

Keď sa Riveru Martíneza pýtali, aký je to pocit, reagoval skromne: „Je to pekné.“ Ide tiež zrejme o jediného šéfkuchára s Michelinskou hviezdou, ktorý na otázku, aký nápoj by sa hodil k jeho jedlu, odporučil kolu.

Po Slovensku sme hľadali najlacnejšie „menučko“. V tomto meste nás cena šokovala:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.