V obľúbenom španielskom letovisku sa zrútila terasa reštaurácie. Zahynuli najmenej štyri osoby

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najmenej štyria ľudia prišli o život a minimálne 27 ďalších utrpelo rôzne vážne zranenia po zrútení terasy reštaurácie v obľúbenom španielskom letovisku.

Najmenej štyria ľudia prišli o život a 16 ďalších utrpelo zranenia pri zrútení časti budovy dvojposchodovej reštaurácie na prímorskej promenáde pri meste Palma, metropole španielskeho ostrova Malorka. Sedem zranených je vo „veľmi vážnom“ a deväť ďalších vo „vážnom“ stave. Informujú o tom španielske médiá a agentúra AFP.

Väčšinu z obetí a zranených tvoria cudzinci a turisti, povedal médiám šéf miestnych hasičov Eder García. Zranených previezli do viacerých nemocníc v ostrovnej metropole Palma. Obeťami by podľa španielskych médií mali byť dvaja muži a dve ženy.

Prečítajte si tiež:

Príčina nateraz nie je známa

K incidentu došlo približne o 20.30 h v reštaurácii Medusa Beach Club, kde sa zrútila terasa na prvom poschodí. Príčina nešťastia dosiaľ nie je známa, úrady však považujú za nateraz najpravdepodobnejšie, že k zrúteniu došlo z dôvodu preťaženia.

Záchranári sa ešte v noci obávali, že v troskách by mohli objaviť ďalších ľudí. Okoloidúcich preto žiadali o zachovávanie ticha, aby počuli prípadných preživších.

Prečítajte si tiež:

Pôvodné čísla boli vyššie

Španielske médiá vrátane denníka El País najskôr informovali o štyroch mŕtvych a 27 zranených, neskôr však počet zranených znížili. Španielsky premiér Pedro Sánchez vyjadril sústrasť rodinám obetí. Informoval, že je v kontakte s miestnymi predstaviteľmi a že španielska vláda je pripravená na ostrov vyslať potrebnú pomoc.

Malorka je najväčším zo španielskych Baleárskych ostrovov, pričom vlani ju navštívilo až vyše 17 miliónov turistov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.