Nový portrét princeznej Kate vyvolal kontroverzné reakcie. To maľovalo dieťa? Pýtajú sa ľudia

Nový portrét princeznej Kate vyvolal kontroverzné reakcie. To maľovalo dieťa? Pýtajú sa ľudia
Kate Middleton. Zdroj: Profimedia.sk

Rozporuplné reakcie vyvolal aj nedávno odhalený oficiálny portrét kráľa Karola III. Dielo zobrazujúce princeznú však spustilo výrazne drsnejšiu kritiku.

Nový portrét britskej princeznej Kate, ktorý ozdobí obálku júlového vydania magazínu Tatler, vyvolal v časti verejnosti negatívne reakcie. Mnohí ľudia tvrdia, že sa vyobrazená žena nijako nepodobá na manželku princa Williama.

Autorka portrétu, britsko-zambijská umelkyňa Hannah Uzorová, sa pri tvorbe inšpirovala videom zdieľaným v marci, v ktorom princezná Kate oznámila, že jej bola diagnostikovaná rakovina.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Tatler (@tatlermagazine)

Dielo má vzdávať hold jej odvahe a dôstojnosti. Obraz zachytáva Kate Middletonovú na prvom štátnom bankete za vlády kráľa Karola III. v londýnskom Buckinghamskom paláci 22. novembra 2022 počas štátnej návštevy Spojeného kráľovstva prezidenta Južnej Afriky Cyrila Ramaphosa.

Portrét manželky následníka trónu nijako nenadchol kráľovskú redaktorku časopisu The Times. „Veľmi neviem, čo k tomu mám povedať, snáď iba hmm,“ napísala na platforme X Kate Manseyová.

Prečítajte si tiež:

​V podobnom duchu bola aj väčšina reakcií na sociálnej sieti Instagram, kde bol portrét zverejnený. Mnohí sa pýtali, ako to niekto mohol schváliť alebo či ide o dielo malého dieťaťa.

Medzi komentármi sa však dali nájsť aj pozitívne reakcie. Niektorí sa umelkyne sa zastali s tým, že jej dielo vystihuje ducha princeznej.

Rozporuplné reakcie vyvolal aj nedávno odhalený oficiálny portrét kráľa Karola III., ktorému rovnako ako princeznej bola nedávno diagnostikovaná rakovina.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.