Desivý nález v českej rieke. Hlava oddelená od tela patrí brutálne zavraždenému Slovákovi

Desivý nález v českej rieke. Hlava oddelená od tela patrí brutálne zavraždenému Slovákovi
Zdroj: TV NOVA

Polícia spočiatku nepoznala totožnosť obete, neskôr na základe testov DNA potvrdila, že zavraždeným mužom je Slovák, ktorý sa v Plzni zdržiaval v komunite bezdomovcov. Zlom v prípade nastal na začiatku marca, keď zo spáchania brutálnej vraždy obvinili 42-ročného muža.

Česká polícia potvrdila, že zohavené bezhlavé telo objavené vlani v rieke Berounka a hlava nájdená na začiatku mája v rieke Radbuza v Plzni patrili rovnakému človeku. Mŕtvym bol bezdomovec slovenského pôvodu. Podozrivý z vraždy je vo väzbe.

Plzenskí policajti objasnili prípad nálezu ľudskej hlavy v značnom štádiu rozkladu pri rieke Radbuzy v Plzni zo začiatku mája. „Kriminalisti odboru všeobecnej kriminality nariadili súdnu pitvu. Výsledky pitvy a vykonaných odborných skúmaní už máme k dispozícii,“ cituje hovorkyňu plzenskej polície Dagmar Brožovú portál TN.cz.

​„S istotou môžeme povedať, že lebka patrí k telu muža nájdenému v januári minulého roka v rieke Berounke v Plzni bez hlavy a že nejde o nález ľudských pozostatkov ďalšej osoby,“ dodala hovorkyňa. Už skôr policajti oznámili, že mŕtvym je 32-ročný bezdomovec slovenského pôvodu Ladislav Lechner s prezývkou Čobol.

Vraždu 32-ročného Slováka vyšetroval špeciálne ustanovený tím kriminalistov od 12. januára 2023.​ Náhodný okoloidúci vtedy spozoroval v rieke Berounka v okrajovej mestskej oblasti Plzne neďaleko kostolíka svätého Juraja vo štvrti Doubravka mužské telo bez hlavy. Podľa neoficiálnych informácií, ktoré polícia nepotvrdila, mala mŕtvola tiež odrezané genitálie a na tele boli ďalšie rezné rany.

Polícia spočiatku nepoznala totožnosť obete, neskôr na základe testov DNA potvrdila, že zavraždeným mužom je Slovák, ktorý sa v Plzni zdržiaval v komunite bezdomovcov. V nej tiež vyšetrovatelia hľadali prípadných svedkov.

Zlom v prípade nastal na začiatku marca tohto roka, keď zo spáchania brutálnej vraždy obvinili 42-ročného muža. Súd ho poslal do väzby.

O prípade si pozrite aj archívnu reportáž z televízie Nova:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.