Sudkyňa zamietla žiadosť Baldwinových právnikov o stiahnutie obžaloby

Alec Baldwin znovu na nakrúcaní filmu Rust
Alec Baldwin znovu na nakrúcaní filmu Rust Zdroj: Profimedia.sk

Tragédia sa odohrala počas nakrúcania filmu Rust na jeseň roku 2021. Pri streľbe zo zbrane, ktorú držal herec Alec Baldwin, prišla o život kameramanka Halyna Hutchinsová

Sudkyňa v americkom štáte Nové Mexiko v piatok zamietla žiadosť herca Aleca Baldwina o zbavenie obžaloby z neúmyselného zabitia počas nakrúcania filmu v októbri 2021. Píše o tom agentúra AP.

Tragédia sa odohrala počas nakrúcania filmu Rust v Novom Mexiku na jeseň roku 2021. Pri streľbe zo zbrane, ktorú držal herec Alec Baldwin, prišla o život 42-ročná kameramanka Halyna Hutchinsová a zranenia utrpel aj režisér filmu Joel Souza. Predmetná žaloba bola vznesená v januári tohto roka.

Prečítajte si tiež:

Zamietla argumenty

Sudkyňa Mary Marlowe Sommerová zamietla argumenty hercových právnikov, podľa ktorých obžaloba porote nepredložila dôkazy primeraným spôsobom. Piatkové rozhodnutie znamená, že Baldwin sa postaví pred súd v júli.

Baldwina v januári tohto roka opäť obvinili z neúmyselného zabitia Hutchinsovej po tom, čo súd tieto obvinenia vlani zrušil. Herec zodpovednosť za incident opakovane odmietol a tvrdil, že spúšť nestlačil. Balistickí experti však dospeli k záveru, že tak musel urobiť, inak by zbraň nevystrelila.                  

Za neúmyselné zabitie Baldwinovi hrozí jeden a pol roka vo väzení.

V apríli odsúdili ženu, ktorá podala Alecovi Baldwinovi osudnú zbraň:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.