Europarlament má jednu z najväčších audiovizuálnych služieb na svete. Pracuje v nej aj Slovenka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Európsky parlament má jednu z najväčších audiovizuálnych služieb na svete a jeho zábery pravidelne sledujete aj vy. Zákulisie parlamentnej produkcie nám ukázala Slovenka, ktorá v nej pracuje.

Centrum európskej politiky, byrokracie a kolos inštitúcií sleduje v Bruseli takmer tisícka novinárov. Kedysi medzi nimi bola aj Soňa Mellak.

Nakoniec sa však rozhodla pre kariéru v inštitúciách, prešla konkurzom EPSO a vystriedala niekoľko pozícií.

„Keďže máme aj povinnú mobilitu, čo je celkom zaujímavá vec, každých 5 až 6 rokov meníme miesto, aby sme nestagnovali a robili zaujímavé veci, a tak som dostala ponuku robiť tu v Bruseli pre audiovizuálnu službu a som tu už tri roky,“ povedala Soňa Mellak, koordinátorka audiovizuálneho oddelenia v EP. 

Prečítajte si tiež:

Štúdiá môžu využívať všetci novinári

Soňa nám ukázala štúdiá, ktoré má pod palcom. Môže si ich rezervovať ktorýkoľvek akreditovaný novinár. Stačí prísť s parlamentnou témou a hosťami.

„Novinár dostane celú výpravu - kameramana, make-up, réžiu - takže novinárka môže prísť s kabelkou a natočiť si reláciu,“ opísala Mellak. 

Nejde o služby pre vyvolených. Cieľom je informovať všetkých o všetkom, čo sa v parlamente deje. Zasadnutia, tlačovky, výbory, zábery z rokovaní či zahraničných návštev sú online. Redaktori totiž nemôžu byť všade a všade sa ani nezmestia.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Eurovoľby

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.