Útok na hypermarket v Charkove má už jedenásť obetí

Hypermarket v Charkove.
Hypermarket v Charkove. Zdroj: Profimedia

Na 11 sa zvýšil počet obetí sobotného ruského útoku na hypermarket v meste Charkov na severovýchode Ukrajiny. Oznámil to v nedeľu gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov, píše TASR na základe správy agentúry AFP.

Hypermarket zasiahli podľa ukrajinských predstaviteľov dve ruské navádzané bomby. Na ploche 10.000 štvorcových metrov v dôsledku útoku vypukol rozsiahly požiar, ktorý sa neskôr podarilo uhasiť.

Prečítajte si tiež:

"Počet obetí v (hypermarkete) Epicentr sa, žiaľ, zvýšil na 11," napísal Synehubov v príspevku na platforme Telegram. Medzi mŕtvymi sú aj dvaja zamestnanci tohto hypermarketu so stavebninami, dodal. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odsúdil útok ako "podlý". Podľa jeho sobotného vyjadrenia sa vo veľkoobchode mohlo v čase úderu nachádzať viac ako 200 ľudí.

Útok na hypermarket v Charkove odsúdil aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. "Francúzsko cíti bolesť Ukrajincov a zostáva plne mobilizované po ich boku," uviedol v príspevku na sociálnej sieti X.

Prečítajte si tiež:

Druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov, kde stále žije vyše jeden milión ľudí, leží pri hraniciach s Ruskom a pravidelne sa stáva terčom raketových útokov ruských síl.

Ruské peniaze pomôžu financovať ukrajinské zbrane. Aj tak sa dá interpretovať rozhodnutie, ktoré spečatili členské štáty v Bruseli. Viac vo videu:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.