Pri ruskom ostreľovaní v Doneckej oblasti zahynuli traja ľudia

Ruský útok v Charkove.
Ruský útok v Charkove. Zdroj: TASR/AP Photo/Andrii Marienko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj upozornil, že Moskva zhromažďuje svoje jednotky pre nové "ofenzívne akcie" severozápadne od Charkova pozdĺž rusko-ukrajinskej hranice.

Traja ľudia zahynuli v nedeľu pri ruskom ostreľovaní v Doneckej oblasti, uviedla ukrajinská prokuratúra. Informuje agentúra Reuters.

Prokuratúra v Doneckej oblasti, ktorej časť okupuje Rusko, uviedla, že civilisti zahynuli v meste Siversk na severe regiónu a južnejšie v mestách Krasnohorivke a Časiv Jare.

Prokuratúra v Charkovskej oblasti uviedla, že jeden civilista zahynul aj pri meste Čuhujiv juhovýchodne od Charkova, druhého najväčšieho ukrajinského mesta, kde v sobotu pri útoku na hypermarket zahynulo najmenej 14 ľudí a ďalších 40 ľudí utrpelo zranenia. Starosta Charkova Ihor Terechov informoval, že v čase útoku sa v hypermarkete nachádzalo približne 120 osôb. Deň predtým pri údere na vydavateľstvo zahynulo sedem osôb.

Prečítajte si tiež:

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prostredníctvom videa v sobotu upozornil, že Moskva zhromažďuje svoje jednotky pre nové "ofenzívne akcie" severozápadne od Charkova pozdĺž rusko-ukrajinskej hranice.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 26. 5. 2024. Počet obetí ruského útoku na hypermarket v Charkove rastie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.