VIDEO: Objavili sa nové zábery z Charkova. Hypermarket sa po ruskom útoku zmenil na ohnivú pascu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rusko tvrdí, že zasiahlo vojenský obchod a veliteľské stanovište. V nákupnom centre sa v čase útoku nachádzalo 120 ľudí.

Ruský letecký útok na hypermarket v ukrajinskom Charkove si vyžiadal najmenej 14 obetí. Hypermarket Epicentr zasiahli v sobotu podľa ukrajinských predstaviteľov dve ruské navádzané bomby. Na ploche 10.000 štvorcových metrov v dôsledku útoku vypukol rozsiahly požiar, ktorý sa neskôr podarilo uhasiť.

 Zranenia utrpelo viac ako 40 ľudí. Starosta Charkova Ihor Terechov informoval, že v čase útoku sa v hypermarkete nachádzalo približne 120 osôb.

„Ruský útok na hypermarket v Charkove je krutý. Úsilie Ruska terorizovať ukrajinských civilistov v rámci agresívnej vojny proti Ukrajine je trestné,“ napísal predseda Európskej rady Charles Michel v príspevku na sociálnej sieti X.

Podľa predsedu Európskej rady je potrebné urýchlene pokročiť "v komplexnom riešení protivzdušnej obrany pre Ukrajinu". "Spoločne môžeme zastaviť brutálne útoky Ruska," dodal.
AAA

Rusi tvrdia, že išlo o vojenský objekt

Podľa ruskej tlačovej agentúry TASS, ktorá sa odvolávala na nemenovaný zdroj, ruské sily útokom v Charkove zničili "vojenský obchod a veliteľské stanovište" v nákupnom centre.

Ukrajinské úrady neskôr počas dňa hlásili ďalší ruský útok, ktorý zasiahol obytnú štvrť v centre Charkova. Podľa gubernátora Charkovskej oblasti Oleha  Synehubova sa tam zranilo 18 ľudí vrátane 13-ročného chlapca, ktorý je v kritickom stave. Hlásil tiež poškodené administratívne a obytné budovy, obchody aj ďalšie civilné zariadenia. Podľa predbežných informácií tam Rusi zaútočili raketou S-300.

Druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov, kde stále žije vyše jeden milión ľudí, sa pravidelne stáva terčom raketových útokov ruských síl. Vo štvrtok tam podľa miestnych predstaviteľov pri ruskom ostreľovaní zahynulo najmenej sedem ľudí a viac ako desať sa zranilo.

Podľa ukrajinských úradov ruské sily vypálili na Charkov a jeho predmestia najmenej 15 rakiet z komplexu S-300 alebo S-400, ktoré zasiahli aj priemyselnú zónu vrátane tamojšej tlačiarne.

V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o ruskom útok na hypermarket v Charkove.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.