Chorvátov netrápia výkaly len v mori pri plážach. Neďaleko Splitu riešili už aj kontaminovanú vodu z kohútikov

Vodovodný kohútik - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Na Jadrane musia riešiť znečistenú vodu na plážach a po novom už aj výkalmi kontaminovanú vodu z kohútikov.

Výkaly v morskej vode sú problém, ktorý turistov aj miestnych v Chorvátsku trápi opakovane. Spôsobujú ho výletné lode, ktoré fekálie do vody v blízkostí pobrežia vypúšťajú. 

Ako však informuje web TN.cz s odkazom na chorvátsky portál Dnevnik, znečistená voda sa už objavila aj vo vode z kohútikov. 

Prečítajte si tiež:

Kontroly odhalili znečistené studne

Výkaly mali v druhej polovici mája kontaminovať vodu v meste Kaštel Lukšić neďaleko Splitu. Niekoľko ľudí preto ochorelo, nikto však nemusel byť hospitalizovaný. 

Dodávky čistej pitnej vody sa podarilo pomerne rýchlo obnoviť. Pri následných kontrolách však vodárenskí pracovníci objavili dve silno znečistené studne.

„Odobrali sme vzorky z dvoch náhodne vybraných studní v okolí a rozbory boli katastrofálne. Naznačujú prítomnosť všetkého, čo sa bežne v kanalizácii vyskytuje. V niekoľkých budovách bola voda plná baktérií a fekálneho odpadu, čo potvrdilo naše tézy o nelegálnom napojení tejto vody do nášho systému ,“ popísal problém jeden z vodárenských pracovníkov s tým, že jeho kolegov teraz čakajú mnohé kontroly vodovodného potrubia.

Chorvátsko už víta turistov. Pozrite si našu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.