Psie aerolinky vypravili prvý let. O lístky je aj napriek cene veľký záujem

Psie aerolinky vypravili prvý let. O lístky je aj napriek cene veľký záujem
Podáva sa občerstvenie. Zdroj: Reuters

V lietadle je všetko zariadené tak, aby sa psy cítili ako doma. Spoločnosť už dostala 15-tisíc požiadaviek ohľadom pridania nových destinácií.

Nemáte súkromné lietadlo, no svojho psa chcete zobrať všade so sebou? Odpoveď na túto otázku ponúka letecká spoločnosť Bark Air, ktorá minulý týždeň vypravila svoj prvý let, informuje agentúra Reuters.

Aj keď ide o oveľa lacnejšie riešenie, ako prevádzkovanie vlastného lietadla, prípadní záujemcovia sa musia pripraviť na to, že si poriadne priplatia. Najlacnejšie letenky sa totiž začínajú na sume 6-tisíc amerických dolárov ( v prepočte 5 500 eur).

Podľa generálneho riaditeľa aeroliniek Bark Air Matta Meekera podnikateľský nápad vzišiel zo snahy prepraviť jeho nemeckú dogu. „Psom vychádzame v ústrety, snažíme sa znížiť ich úzkosť a stres, aby mali v lietadle čo najpohodlnejší zážitok a nebáli sa,“ hovorí Meeker.

Aerolinky sľubujú počas letu občerstvenie. Kabína má byť tiež vybavená upokojujúcimi pomôckami, ako sú feromóny, hudba či uteráky, aby sa psy cítili pohodlne.

Záber z reklamy na Bark Air. Zdroj: Profimedia.sk

​Lietadlá sú navrhnuté pre 15 psov a ich majiteľov. Spoločnosť však na svojom webe uvádza, že nebude predávať viac ako desať leteniek na jeden let, aby mali ľudia aj zvieratá dostatok priestoru.

Aerolinky zatiaľ lietajú medzi New Yorkom a Los Angeles a medzi New Yorkom a Londýnom. Cena jednosmernej letenky z New Yorku do Los Angeles pre psa a jeho majiteľa je 6 000 dolárov, letenka z New Yorku do Londýna vyjde na 8 000 dolárov. Meeker hovorí, že by sa ceny mohli v budúcnosti znížiť.

„Na začiatku fungujeme so stratou. Do budúcnosti máme celkom jasnú cestu, ako znížiť cenu pre spotrebiteľov a znížiť naše náklady. Príde to s rastom a viacerými trasami,“ uviedol Meeker.

Podľa agentúry Reuters spoločnosť dostala 15-tisíc požiadaviek ohľadom pridania nových destinácií, aktuálne zvažuje pridanie letov do Paríža, Milána, Chicaga, Seattlu a sezónnych destinácií na Floride a Arizone.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.