KĽDR v odpovedi na „provokáciu“ Soulu poslala na juh desiatky balónov s odpadkami a fekáliami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Severná Kórea tak reagovala na letákovú kampaň južného suseda. Táto otázka je už dlho zdrojom napätia medzi oboma krajinami.

Juhokórejská armáda zaznamenala viac ako 150 balónov, ktoré pravdepodobne vyslala cez hranice Severná Kórea, uviedol v stredu jeden z predstaviteľov Soulu.

Došlo k tomu po varovaní KĽDR pred odvetnými akciami za údajné vypustenie letákov namierených proti Pchjongjangu juhokórejskými aktivistami. TASR píše podľa agentúry Jonhap.

Juhokórejské úrady v utorok neskoro večer oznámili, že v pohraničných oblastiach provincií Kjonggi a Kangwon spozorovali neidentifikované predmety.

Od stredajšieho rána bolo nad juhokórejským územím zaznamenaných viac ako 150 balónov, pričom niektoré z nich spadli na zem. Balóny, ktoré doteraz spadli, však neniesli letáky, ale obsahovali odpadky aj fekálie uviedol vojenský zdroj.

Severokórejskí prebehlíci v Južnej Kórei a konzervatívni aktivisti už roky posielajú letáky do KĽDR prostredníctvom balónov, aby povzbudili tamojších obyvateľov na prípadné povstanie proti režimu v Pchjongjangu.

KĽDR sa proti tejto propagandistickej kampani ohradila v obave, že prílev informácií zvonka by mohol predstavovať hrozbu pre jej vodcu Kim Čong-una. Severná Kórea opakovane vyzvala na ukončenie letákovej kampane. Táto otázka je už dlho zdrojom napätia medzi oboma krajinami.

Severná Kórea je na poli propagandy mimoriadne aktívna. Japonsku nedávno nepriamo pohrozila odpálením balistickej rakety. Pozrite si archívny príspevok.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medzinárodné vzťahy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.