Desivý incident na letisku v Amsterdame. Svedkovia z hrôzou sledovali, ako muža rozdrvil motor lietadla

Desivý incident na letisku v Amsterdame. Svedkovia z hrôzou sledovali, ako muža rozdrvil motor lietadla
Tragický incident na letisku v Amsterdame. Zdroj: Profimedia.sk

Tragický incident sa stal v stredu popoludní na najväčšom holandskom letisku Amsterdam-Schiphol. Nateraz nie je jasné, či išlo o nehodu alebo samovraždu.

Na letisku Schiphol v Amsterdame zomrel v stredu človek, ktorý uviazol v bežiacom motore lietadla, informuje portál NL Times. Nie je jasné, či išlo o nehodu alebo samovraždu, uviedol server holandskej verejnoprávnej stanice NOS.

Tragický incident sa stal v stredu popoludní na najväčšom holandskom letisku Amsterdam-Schiphol. „Dnes došlo k hroznému incidentu, keď človek uviazol v motore lietadla,“ uviedlo letisko v oficiálnom vyhlásení.

Prečítajte si tiež:

​„Naše myšlienky mieria k pozostalým a staráme sa o cestujúcich a kolegov, ktorí boli svedkami tohto incidentu," dodal hovorca letiska. Niekoľko ľudí totiž incident videlo na vlastné oči. „Videlo to mnoho ľudí,“ vypovedal jeden zo svedkov. Svedkovia tiež uviedli, že počuli "pekelný hluk".

Na mieste nešťastia zasahovali všetky záchranné zložky. Aktuálne zatiaľ nie je jasné, či sa stal obeťou nehody cestujúci, alebo zamestnanec letiska. Prípadom sa bude zaoberať holandská bezpečnostná rada.

Lietadlo patrí spoločnosti KLM Cityhopper, stroj mal odletieť do dánskeho Billundu. Tieto aerolinky, ktoré sú súčasťou skupiny KLM – Air France, používajú lietadlá brazílskeho výrobcu Embraer, do ktorých sa zmestí 88 až 132 cestujúcich, píše NOS.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívny príspevok o zrážke lietadiel na letisku v Japonsku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.