Francúzskom otriasol šokujúci prípad. Otec nechal celý deň v aute 16-mesačného syna, ten zomrel mučivou smrťou

Francúzskom otriasol šokujúci prípad. Otec nechal celý deň v aute 16-mesačného syna, ten zomrel mučivou smrťou
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Take Photo

Francúzske média špekulujú, že prípad môže súvisieť s tzv. syndrómom zabudnutého dieťaťa.

Otec z obce Sausheim neďaleko nemeckých hraníc ponechal chlapčeka v rozpálenom aute, pretože ho zabudol dať do jaslí, a odišiel do práce.

Otca zalarmovala manželka až vo večerných hodinách, keď chcela dieťa vyzdvihnúť z jasieľ, ale nenašla ho tam. Chlapec strávil celý deň bez akéhokoľvek povšimnutia v prehriatom vozidle zaparkovanom na obrovskom firemnom parkovisku v časti, kde nebol žiadny tieň.

Zalarmované záchranné zložky po príchode na miesto mohli už len skonštatovať smrť dieťaťa s tým, že presnú príčinu určí až pitva, píše AFP.

Miestne noviny Les Dernires Nouvelles d'Alsace napísali, že v ten deň bolo v spomenutej oblasti síce len 22 stupňov Celzia, vnútri rozohriateho vozidla však teplota mohla stúpnuť až na 47 stupňov.

Prečítajte si tiež:

​Obaja rodičia - podľa denníka Le Figaro 61-ročný otec a 46-ročná matka - sa z tragédie psychicky zrútili a sú v starostlivosti psychológov. Otec skončil so šokom v nemocnici.

„Je to bohužiaľ dramatický príbeh. Štátne zastupiteľstvo začalo vyšetrovanie príčin chlapcovej smrti. Rodičia zatiaľ neboli vypočutí, stane sa tak neskôr,“ uviedla k prípadu prokuratúra v alsaskom meste Mulhouse.

Noviny dodali, že prípad môže súvisieť s tzv. syndrómom zabudnutého dieťaťa. Zo správy vyplýva, že 25 percent všetkých rodičov dojčiat alebo batoliat v istom okamihu jazdy autom úplne zabudne na prítomnosť svojich detí vo vozidle. Podľa expertov môžu byť príčinami tohto stavu nedostatok spánku či zmena v každodennej rutine.

Ďalší psychológovia usudzujú, že syndróm zabudnutého dieťaťa je funkčne podobný zabudnutiu kľúčov v aute alebo situácii, keď človek zabudne odoslať list.

O rizikách spojených s rozpálenými autami sme sa rozprávali v Teleráne. Rady odborníkov si môžete pozrieť v priloženom videu. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.