Rusko ostreľovalo bytovku v Charkove, hlásia najmenej tri obete aj zranených

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najmenej tri obete na životoch a 16 zranených si v noci na piatok (31. 5.) vyžiadali ruské útoky na druhé najväčšie ukrajinské mesto Charkov, uviedli tamojší predstavitelia.

Útoky podľa nich zasiahli päťposchodovú bytovku, obchod v trojposchodovej budove a šijací závod, uviedla agentúra Reuters.

Gubernátor Charkovskej oblasti Oleh Synehubov uviedol, že ruské jednotky v Charkove uskutočnili tzv. "dvojité" útoky (double tap). Ide o taktiku, pri ktorej sa jedno miesto zasiahne dvoma samostatnými útokmi v krátkom časovom horizonte.

Podľa Synehubova použili pri útokoch rakety typu S-300. Útok na päťposchodovú bytovku potvrdil aj starosta Charkova Ihor Terechov,  ktorý zároveň vyjadril obavy, že sa pod troskami môžu nachádzať ľudia.

Prečítajte si tiež:

Medzi zranenými sú podľa Synehubova aj najmenej dve deti. K útoku došlo okolo polnoci miestneho času. Veliteľ charkovskej polície Volodymyr Tymoško vyjadril obavy, že počet obetí môže ešte stúpnuť vzhľadom na rozsah deštrukcie a zranenia spôsobené šrapnelmi.

Ruské jednotky spustili novú ofenzívu na severovýchode Ukrajiny, kde sa nachádza aj Charkovská oblasť, ešte 10. mája.

Charkov, ktorý na začiatku vojny odolal postupu ruskej armády, je v posledných týždňoch prakticky denne vystavený paľbe a náletom podnikaných ruskou armádou.

Prečítajte si tiež:

Americký prezident Joe Biden vo štvrtok čiastočne povolil nasadenie Spojenými štátmi dodaných zbraní Ukrajine pri obrane Charkova a Charkovskej oblasti aj na útoky na ciele na ruskom území.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín 30. 5. 2024. Sopka pre ruský plyn:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti