Zaľúbenci chceli romantickú fotografiu. Zahynuli po páde z 2300-metrového brala

Výhliadka Taft Point v Yosemitskom národnom parku.
Zdroj: shutterstock/Morgan Brooks

Obľúbená vyhliadka Taft Point patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Yosemitskom národnom parku.

Pokus o nafotenie idylickej snímky sa skončil tragédiou. Po páde z vyhliadky na brale v Yosemitskom národnom parku zahynul mladý pár. Muž so ženou sa zrútili z výšky 2300 metrov, nemali šancu prežiť. Píše o tom portál New York Post.

Správcovia parku uviedli, že vedia kde presne sa nachádzajú telá, no je k nim ťažký prístup a ich vyslobodenie bude trvať dlhšie. Ako sa presne tragédia stala, zatiaľ nie je známe. V prípade, že sa neozvú svedkovia, presné okolnosti nešťastia, ktoré sa stalo vo štvrtok, zrejme zostanú záhadou.

Obľúbená vyhliadka Taft Point patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Yosemitskom národnom parku. Často ju vyhľadávajú aj zaľúbené páry, ktoré túžia po romantických a idylických fotkách.

Pred týždňom na sociálnych sieťach ľudia masovo zdieľali snímku, zachytávajúcu ako na vyhliadke muž žiada o ruku ženu. Jej autor fotograf Scott Gediman sa takýmto spôsobom snažil zistiť identitu páru, ktorém chcel následne svoju fotografiu venovať.

Jeho príspevok zdieľalo na twitteri vyše 300-tisíc ľudí, no nikto sa mu neozval. Vyhliadka Taft point je aj obľúbeným miestom extrémnych športovcov. V roku 2015 po páde zo skalného výbežku zahynul base jumper Dean Potter, ktorý z vyhliadky zoskočil v lietajúcom obleku (wingsuit).

MARIPOSA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Yosemitský národný park

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.