Pod Eiffelovkou sa objavili rakvy s nápisom „Francúzski vojaci, ktorí, padli na Ukrajine“

Pod Eiffelovkou sa objavili rakvy s nápisom „Francúzski vojaci, ktorí, padli na Ukrajine“
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/AP/Michel Euler

Francúzsky prezident Emmanuel Macron koncom februára prvýkrát naznačil, že v otázke vyslania európskych vojakov na Ukrajinu sa nedá nič vylúčiť.

Francúzska polícia zadržala v pondelok troch ľudí v súvislosti s nálezom piatich prázdnych rakiev s nápisom "Francúzski vojaci z Ukrajiny" pri Eiffelovej veži v Paríži. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry Reuters.

Rakvy zabalené vo francúzskych vlajkách boli nájdené pri Eiffelovej veži v sobotu. Zadržané osoby pochádzajú z Bulharska, Nemecka a Ukrajiny a majú menej ako 30 rokov, uviedla miestna prokuratúra. Ponechanie rakiev pri Eiffelovej veži označila za akt psychického násilia.

Denník Le Monde s odvolaním sa na bezpečnostné dokumenty napísal, že zadržané osoby boli v kontakte s mužom podozrivým z nasprejovania červených dlaní na parížsky Pamätník holokaustu v polovici mája.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron koncom februára prvýkrát naznačil, že v otázke vyslania európskych vojakov na Ukrajinu sa nedá nič vylúčiť. Ako jednu z možností ich zapojenia sa uviedol pomoc pri výcviku ukrajinských vojakov na území Ukrajiny.  

Francúzsko by čoskoro mohlo poslať na Ukrajinu vojenských inštruktorov aj napriek obavám niektorých spojencov a ruskej kritike, uviedla minulý týždeň agentúra Reuters s odvolaním sa na diplomatické zdroje.     

Paríž bude hostiť olympiádu. V priloženom videu si môžete pozrieť príspevok o prípravách.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti