Chlapca z Čiech hľadali osem dní, nakoniec ho našli doma. Nikto nevie, kde predtým bol

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock.com

Zatiaľ nie je jasné, či tam bol celý čas.

Dlhých osem dní česká polícia pátrala po 13-ročnom chlapcovi z Karlovarska. Nakoniec ho v sobotu v noci našla jeho matka doma. Zatiaľ nie je jasné, či tam bol celý čas. Podľa polície nič nenasvedčuje tomu, že by voči nemu bolo použité násilie, informuje tn.cz.

V piatok 19. októbra sa vrátil domov zo školy, odložil aktovku a zmizol nevedno kam. Po chlapcovi pátrali desiatky hasičov nielen v mieste jeho bydliska, ale aj v okolitých lesoch.

"Opakovane sme prezreli bydlisko chlapca vrátane priľahlých pozemkov, do ktorých nám matka vždy umožnila vstup. Nezvestný tu však nebol nájdený, rovnako tak nebol nájdený žiadny dôkaz o jeho prítomnosti v prehliadaných priestoroch," potvrdila hovorkyňa českej polície Kateřina Böhmová. Vzhľadom na stále sa zhoršujúce počasie existovali aj dôvodné obavy o jeho život.

Nakoniec ale všetko dobre dopadlo. "V sobotu v nočných hodinách oznámila na polícii matka nezvestného, ​​že našla syna doma," opísala hovorkyňa. Chlapca záchranári previezli do nemocnice na pozorovanie, kde je doteraz.

Policajti ohraničili priestor rodinného domu a znovu ho dôkladne prehľadali. "Výsledkom tejto ohliadky neboli zistené akékoľvek dôkazy, ktoré by nasvedčovali tomu, že by voči chlapcovi malo byť použité nejaké násilie," doplnila Böhmová.

Stále sa však nevie, kde chlapec celý čas bol - či doma, alebo niekde vonku. On sám sa zatiaľ k celej veci nevyjadril, nie je teda jasné ani to, prečo sa schovával. Polícia spolupracuje tiež so sociálkou v Aši.

AŠ/tn.cz

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Stratený

Dôležité udalosti