Šesť ľudí zahynulo pri explózii rybárskej lode na Filipínach

Šesť ľudí zahynulo pri explózii rybárskej lode na Filipínach
Záchranná akcia na Filipínach Zdroj: TASR/AP

Na rybárskej lodi došlo k výbuchu, zahynulo najmenej šesť ľudí.

Najmenej šesť členov posádky prišlo o život počas explózie a následného požiaru na rybárskej lodi neďaleko mesta Naga v provincii Cebu na Filipínach.

Príslušníci pobrežnej stráže dodali, že ďalších šesť osôb sa podarilo zachrániť, no jedna z nich je v kritickom stave. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AP.

Prečítajte si tiež:

​Nevedia, čo sa stalo 

Niektorí zo zachránených sa nachádzajú v nemocnici a ďalší sú udalosťami natoľko otrasení, že nedokážu vyšetrovateľom povedať, čo sa na palube stalo.

K výbuchu na menšej lodi F/B King Bryan došlo v stredu večer. Na záberoch zverejnených pobrežnou strážou bolo vidno na lodi plamene a dym. Po obetiach alebo prípadných preživších pátrali záchranári vo vode.

Prečítajte si tiež:

Loď s dreveným trupom a bambusovým výložníkom mala pred výbuchom pravdepodobne problém s motorom. Následne došlo k výbuchu a vzniknutý požiar prinútil posádku skočiť do mora. S hasením pomohol aj okoloidúci remorkér.

Nehody na mori na Filipínach nie sú ojedinelé. Môžu za to silné a časté búrky, zle udržiavané lode, ako aj nedodržiavanie bezpečnostných predpisov. V decembri v roku 1987 sa potopil preplnený trajekt Doa Paz po zrážke s ropným tankerom a zahynulo viac ako 4300 ľudí. Tragédiu mnohí prirovnávajú k nehode Titanicu.

V byte vybuchla kolobežka. Viac sa dozviete v nasledujúcej reportáži: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti