Zaútočil dvakrát. Žralok vážne zranil v priebehu hodiny a pol troch ľudí

žralok
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

V štáte Florida v okrese Walton útočil žralok, a to rovno dvakrát. Najskôr napadol ženu, ktorej spôsobil vážne zranenia a o necelé dve hodiny útočil znova, tentokrát na susednej pláži.

Incidenty sa odohrali v piatok (7.6.) popoludní na dvoch susedných plážach. Časový rozostup medzi útokmi bol zhruba 90 minút, informuje CNN.

Pláže sú od seba vzdialené približne šesť kilometrov. Pri útokoch sa zranili traja ľudia, z čoho dvaja sú vo veľmi vážnom stave.

Podľa BBC žralok najskôr zaútočil na 45-ročnú ženu, ktorú letecky previezli do nemocnice. Následne jej museli amputovať ruku.

Prečítajte si tiež:

Útočil znova

O necelé dve hodiny neskôr mal žralok na susednej pláži zaútočiť na dve dospievajúce dievčatá približne vo veku 15 rokov.

Jedno z dievčat utrpelo vážne porania nohy a ruky, odviezli ho letecky do nemocnice. Druhé malo iba ľahké zranenia, píše USA Today.

Niektoré pláže v piatok zatvorili, v sobotu už však boli opäť prístupné verejnosti s fialovými vlajkami, ktoré majú ľudí informovať a varovať pred možným nebezpečenstvom. Na pobreží sú prítomné hliadky.

Prečítajte si tiež:

Pravdepodobne išlo o toho istého žraloka

Kancelária šerifa okresu Walton uviedla, že počas hliadky si všimli žraloka kladivohlavého. Dodali, že nejde však o nič nezvyčajné a všetci plavci by mali byť maximálne obozretní. Sú si takmer istí, že útočil ten istý žralok.

BBC uvádza, že na celom svete dochádza každoročne k 70 až 100 útokom žralokov, čo má za následok v priemere 5 úmrtí.

Pokojné plávanie sa zmenilo na boj o prežitie. V austrálskom Sydney napadol žralok 29-ročnú ženu. Viac v archívnej reportáži z Televíznych novín: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti