Na gréckom ostrove našli telo nezvestného britského moderátora Mosleyho

Michael Mosley.
Michael Mosley. Zdroj: TASR/AP

Britský novinár bol nezvestný päť dní.

Úrady na gréckom ostrove Symi v nedeľu informovali, že našli telo britského novinára Michaela Mosleyho, ktorý bol nezvestný od stredy. Potvrdila to polícia a následne aj novinárova rodina, informuje TASR podľa agentúr AP, AFP a Reuters.

Telo našli v nedeľu skoro ráno v hornatej oblasti ostrova neďaleko miesta, kde sa predtým novinár zdržiaval. „S určitosťou je to on,“ uviedol námestník miestneho starostu Nikitas Grillis.

Prečítajte si tiež:

Mosley (67) sa v stredu vydal počas horúčavy na prechádzku popri pobreží, z ktorej sa už nevrátil. Jeho manželka následne upovedomila políciu. Úrady v piatok zintenzívnili pátranie. Na mieste zasahovala pobrežná stráž aj hasiči.

Miestny starosta Eleftherios Papakalodukas informoval, že telo bolo nájdené vďaka videozáznamom zhotoveným z lode pri pobreží. „Analyzovali sme tieto záznamy a bolo jasné, že je to, nanešťastie, Mosley,“ povedal.

Prečítajte si tiež:

Mosley účinkoval v programoch stanice BBC Trust Me, I'm a Doctor (Ver mi, som lekár) a The One Show, či v programe stanice ITV This Morning. Spopularizoval spôsob stravovania nazývaný diéta 5:2, ktorá zahŕňa prerušované hladovanie, pripomína Reuters.

Ostrov Symi má približne 2500 obyvateľov a je súčasťou súostrovia Dodekanisa v Egejskom mori.

V nedeľu (9.6.) pokračuje pátracia akcia po dvoch bratoch pri rieke Hron:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti