Vojaci KĽDR prekročili hranicu s Južnou Kóreou, po varovných výstreloch utiekli naspäť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Juhokórejská armáda vystrelila v varovné výstrely po tom, čo severokórejskí vojaci tento týždeň nakrátko prešli cez spoločnú hranicu, uviedol v utorok (11. 6.) juhokórejský zbor náčelníkov štábov tamojšej armády.

„Niektorí severokórejskí vojaci pracujúci na demarkačnej línii na centrálnom fronte nakrátko prekročili vojenskú demarkačnú líniu. Po tom, čo naša armáda vydala varovanie a vystrelila varovné výstrely, ustúpili smerom na sever,“ uvádza sa vo vyhlásení zboru náčelníkov štábov, informuje agentúra AFP. Incident sa podľa neho stal ešte v nedeľu 9. júna.

Prečítajte si tiež:

Napätie medzi oboma krajinami v uplynulých dňoch stúplo; Južná Kórea vysielala v nedeľu z ampliónov umiestnených pri hraniciach so Severnou Kóreou propagandu namierenú proti režimu tejto izolovanej krajiny. Opatrenie už predtým avizovala v reakcii na konanie Pchjongjangu, ktorý v vyslal na Juh stovky balónov s odpadkami.

Pozrite si zábery z 29. 5. 2024. KĽDR v odpovedi na „provokáciu“ Soulu poslala na juh desiatky balónov s odpadkami a fekáliami:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zahraničná politika

Dôležité udalosti