Muky pre viacerých Čechov. Po návrate z vyhľadávanej destinácie mali hnačku a skončili na infúziách

Muky pre viacerých Čechov. Po návrate z vyhľadávanej destinácie mali hnačku a skončili na infúziách
Antalya. Zdroj: Profimedia.sk

Jedna z dovolenkujúcich uviedla, že problémy mal aj jej syn.

Pre niekoľko Čechov sa dovolenka zmenila doslova v horor. Ako píše TV Nova, v nedeľu (9. 6.) sa vrátili z Antalye, o deň neskôr jedna turistka skončila v nemocnici, kde pravdepodobne pre problémy s jedlom skončila na infúziách.

„Včera sme prileteli z Turecka a dnes ležím v nemocnici, už mám tretiu infúziu. Pravdepodobne nejaký veľký problém s jedlom v hoteli,“ opisuje zážitky z dovolenky žena v jednej zo skupín na sociálnych sieťach zameranej na cestovanie do Turecka. K lekárovi musel ísť vraj aj jej syn, pričom hovorí najmä o nezastaviteľnom zvracaní.

Prečítajte si tiež:

Možná príčina

Petr Šonka, predseda českého Združenia praktických lekárov pripomína, že s rizikom podobných komplikácií pri cestovaní do južných krajín treba počítať.

​„Môže ísť o bežnú cestovateľskú hnačku, aj keď práve Turecko nie je typické pre tento druh zdravotných komplikácií ako Egypt. Na potravinách väčšinou problém nespoznáme, samozrejme by sme však nemali jesť na prvý pohľad skazené jedlo,“ vysvetlil.

Odborník dodal, že najpravdepodobnejšia je vždy kontaminácia potravín baktériami.

„Dobré však je držať sa niektorých základných pravidiel. Teda vecí, ktoré sa dajú olúpať, radšej olúpme, potraviny, ktoré môžeme uvariť, uvarme, a čo sa dá, tak umyme,“ uzavrel Šonka.

Slováci majú toto leto veľký záujem o cestovanie:

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti