Od smrti ju delilo pár hodín. Odvážne päťročné dievčatko zachránilo život svojej mame

nemocnica
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Päťročná Poppy z Walesu zachránila život svojej mame, ktorý visel na vlásku.

Matka Poppy, Leisha, v dôsledku septického šoku upadala v spálni do bezvedomia, kde ju dievčatko našlo. Jej manžel Ryan bol v práci na nočnej zmene.

Poppy ostala vedľa nej ležať celú noc. Myslela si, že spí. Keď sa jej ju ráno nepodarilo zobudiť, rozhodla sa, že musí niečo urobiť, informuje Mirror.

Prečítajte si tiež:

V kostýme princeznej

Vybrala sa do svojej školy v kostýme princeznej, ktorý mala na sebe oblečený od večera. Učiteľom povedala, že jej mama leží na zemi a nedokáže ju zobudiť, píše Manchester Evening News.

Posledné, čo si Leisha pamätá, je to, že sa necítila dobre. Opuchli jej nohy a tvár. Pamätá si ešte ako Poppy pobehovala v kostýme po dome.

„Strávila so mnou celú noc, nevedela, čo má robiť. Ráno bola stále oblečená v kostýme, obula si čižmy a zobrala si ešte korunku. Išla do školy, ktorá je pri našom dome,“ povedala Leisha pre Wales Online.

Septický šok

Dvaja učitelia dievčatka prišli Leishe na pomoc a privolali záchranku. Previezli ju letecky do nemocnice a ihneď jej nasadili liečbu. Jej pľúca takmer nefungovali.

Septický šok je život ohrozujúci stav, ktorý nastáva v dôsledku rozsiahlej infekcie, ktorá môže spôsobiť nízky krvný tlak.

Môže byť spôsobený akoukoľvek bakteriálnou infekciou. Septický šok môže narušiť činnosť orgánov, uvádza český Národný zdravotnícky informačný portál.

Muž zachránil babičke celoživotné úspory. Bez neho by naletela podvodníkom: 

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti