FOTO: Uhynuli v plameňoch. Požiar na slávnom bangkockom trhu zabil tisíc zvierat

Požiar v Bangkoku
Požiar v Bangkoku. Zdroj: Profimedia.sk

Vtáky, šteniatka, mačiatka, králiky aj hady. Na obľúbenom trhu vypukol masívny požiar, v plameňoch zahynulo tisíc zvierat.

V hlavnom meste Thajska sa konal populárny víkendový trh Chatuchak. Je veľkým lákadlom pre turistov. Jedna z jeho zón s domácimi zvieratami je otvorená aj počas týždňa.

V utorok (11.6.) zachvátili túto zónu plamene. Zatiaľ nie sú hlásené ľudské obete ani vážne zranenia, majitelia stánkov a obchodov však utrpeli značné škody. Podľa predbežnej kontroly požiar poškodil 118 obchodov v zóne pre domáce zvieratá. Majitelia po požiari stáli v rade, viacerí plakali, píše BBC.

CNN uvádza, že v plameňoch zahynuli stovky zvierat. Britská stanica uvádza, že ich zahynulo odhadom až tisíc. Boli medzi nimi vtáky, psy, mačky, králiky a hady.

Požiar vypukol okolo 04.10 miestneho času. Plamene sa podarilo podľa niektorých zdrojov uhasiť do tridsiatich minút, South China Morning Post píše o hodine. Úrady uviedli, že požiar vznikol následkom elektrického skratu, príčina sa však bude ešte vyšetrovať.

Hanba Bangkoku

Chatuchak je jeden z najznámejších trhov juhovýchodnej Ázie. Každú sobotu a nedeľu sa na ňom premelie približne 200-tisíc turistov. Štyri sekcie trhu sú orientované na predaj domácich zvierat.

Incident vyvolal výzvy, aby sa na trhu tieto sekcie zatvorili. Dlhodobo sú kritizované pre zlé životné podmienky zvierat. Údajne vedú k vysokej miere chorôb a úmrtí.

Nadácia Wildlife Friends Foundation v Thajsku opísala Chatuchak ako hanbu Bangkoku.

„Mnohé z týchto úbohých zvierat sú pašované do krajiny, často nelegálne. Je to nemorálne, kruté, ohrozujú zdravie a bezpečnosť a je to úplne zbytočné," cituje BBC riaditeľa nadácie Edwin Wiek.

V nitrianskej mestskej časti Kynek odstraňujú škody po včerajšej prívalovej vlne. Viac v reportáži z Televíznych novín (11.06.2024):

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.