Rusko útočilo raketami aj dronmi na Kyjev, zranených ani škody nehlásia

Na snímke dieťa stojí pri vrakoch ruských tankov, ktoré sú vystavené pred pravoslávnym Chrámom sv. Michala v Kyjeve
Vojna na Ukrajine. Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Ukrajinská protivzdušná obrana údajne zničila všetky rakety aj drony pri ich priblížení k hlavnému mestu. Uviedol to šéf kyjevskej mestskej vojenskej správy Serhij Popko na platforme Telegram.

Rusko útočilo v stredu skoro ráno raketami a dronmi na Kyjev. Z ukrajinského hlavného mesta ani jeho okolia bezprostredne nehlásili nijakých zranených ani materiálne škody, informovala ukrajinská armáda, píše agentúra Reuters.

Ukrajinská protivzdušná obrana údajne zničila všetky rakety aj drony pri ich priblížení k hlavnému mestu. Uviedol to šéf kyjevskej mestskej vojenskej správy Serhij Popko na platforme Telegram. Dodal, že podľa predbežných informácií použilo Rusko pri útoku kombináciu riadených a balistických striel, ako aj bezpilotné lietadlá. Rozsah útoku na Kyjev nebol bezprostredne jasný.

Prečítajte si tiež:

Reuters upozorňuje, že nedokázal nezávisle overiť, aké zbrane boli pri útoku použité. Miestni obyvatelia pre túto agentúru uviedli, že v Kyjeve a jeho okolí bolo počuť viacero dunení, ktoré zneli ako zásahy systémov protivzdušnej obrany.

Letecký poplach bol na území celej Ukrajiny, vrátane oblastí susediacich s Poľskom, ktoré je členskou krajinou NATO, vyhlásený krátko po 02.00 h SELČ a trval niekoľko hodín.

Preventívne boli aktivované lietadlá Poľska aj NATO, informovalo velenie poľských ozbrojených síl na sociálnej sieti X. Reuters uvádza, že takáto situácia nastáva pomerene často v prípade, že Rusko podnikne nálety na západe Ukrajiny.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti